www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Zneužití nalezené platební karty

2020-12-22 08:56:30 | PČR, por. Bc. Monika Schindlová, DiS. ©

Dobříšští policisté dne 21. prosince sdělili 54leté ženě podezření z přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Dne 20. listopadu našla dotyčná na Mírovém náměstí v Dobříši platební kartu a nález neodevzdala.

Foto

(Ilustrační foto archiv)

Založila ji mezi své karty. Údajně si poté neuvědomila, že nalezenou kartou zaplatila následující den dvakrát bezkontaktně na benzínové čerpací stanici a jednou v příbramském obchodě. Jednalo se o celkovou částku přesahující osm set korun. Poté se ještě pokusila o tři platby, ty však byly zamítnuty. Příslušníkům policie napomohly při dopadení pachatelky kamerové záznamy. Za výše uvedený čin stanovuje trestní zákoník až dvouletý trest odnětí svobody.

Platební karty je třeba chránit před ztracením, odcizením nebo jejich zneužitím. Je nutné je nikdy a nikde neodkládat či nechávat bez dozoru. Rozhodně je nikomu nepůjčujeme. Při každé transakci nespouštíme platební kartu z dohledu. Není vhodné ji nosit společně s osobními doklady a penězi. PIN ke kartě neuschováváme společně s kartou. Nikomu toto číslo nesdělujeme, ani rodinným příslušníkům, bankám či Policii ČR. Pro případ blokace je dobré mít u sebe číslo na svou banku.


PČR, por. Bc. Monika Schindlová, DiS. ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka