www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Změna v MHD – od soboty bude výstup na znamení

2024-06-28 06:52:05 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©

Od soboty 29. června dochází v rámci kraje ke sjednocení charakteru autobusových zastávek PID. Změna, kdy pro výstup z autobusu bude vždy třeba stisknout tlačítko, se týká i příbramské MHD.

Foto

Změna v MHD – od soboty bude výstup na znamení.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Doposud cestující v příbramské MHD byli zvyklí, že autobusy staví automaticky téměř ve všech zastávkách, pouze ty méně frekventované byly tzv. na znamení.

Od soboty 29. června dochází ke změně, kdy v rámci Pražské integrované dopravy bude třeba tlačítko „STOP“ zmáčknout ve všech zastávkách, tato změna se týká i MHD Příbram.

Výhodou nového systému je zrychlení cestování, vyšší pravděpodobnost dohnání zpoždění, plynulejší jízda odstraněním zbytečného brždění a rozjezdů, i lepší tepelná pohoda ve vozidle, protože v zimě se zbytečně nevyvětrá teplo a v létě účinněji funguje klimatizace.

Výhodou je také zpřehlednění pravidel pro jednotlivé zastávky – cestující už nebude muset zkoumat, jestli daná zastávka na znamení je, nebo není. Přispěje to také k lepší ekonomice a ekologičnosti provozu, protože právě při rozjezdech vzniká nejvíce emisí i hluku a autobus má také nejvyšší momentální spotřebu paliva.

Pro cestující bude tato změna znamenat jediné – ve voze musí stisknout tlačítko v předstihu před zastávkou tak, aby řidič dostatečně včas věděl, že má zastavit. Při čekání na spoj stačí na zastávce stát tak, aby byl cestující řidičem vidět. Cestující by tedy např. neměl sedět v autobusovém přístřešku, ale měl by sledovat přijíždějící autobus a vykročit směrem k označníku.


Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka