www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Zloději aut dopadeni

2021-01-08 09:43:08 | PČR, por. Bc. Monika Schindlová, DiS. ©

Příbramští policisté vypátrali během jednoho dne tři kradená auta a také dopadli dva pachatele. Třiatřicetiletý cizinec spolu s 20letý mladíkem zavítali v noci z 3. na 4. ledna do obce Kamýk nad Vltavou.

Foto

(Ilustrační foto archiv)

Vyhlédli si zde na částečně oploceném pozemku dvě vozidla značky Volvo a Audi A4 v celkové hodnotě 70 tisíc korun, klíčky byly v zapalování. Ukradené vozy následně odvezli do Prahy.

Během noci se ještě ale do Kamýku nad Vltavou vrátili, aby zde zcizili další automobil. U jednoho rodinného domu překonali oplocení, otevřeli si dveře do garáže a ukradli odtud vůz značky Ford Fusion v hodnotě 70 tisíc korun, klíčky se nacházely také uvnitř auta. I to následně převezli do Prahy.

Dne 5. ledna příslušnici policie dopadli staršího z mužů, který v úmyslu vyhnout se trestnímu stíhání úmyslně zamlčel svou pravou totožnost a předložil doklady na jiné jméno. Navíc se ukázalo, že má platný zákaz řízení ještě na dva roky.

Nyní se bude dotyčný zpovídat z trestného činu krádeže, porušování domovní svobody, maření výkonu úředního rozhodnutí a poškození cizích práv.

Druhý muž byl dne 7. ledna obviněn ze zločinu krádeže a přečinu porušování domovní svobody. Oběma hrozí až osmiletý trest odnětí svobody. U cizince byl dán podnět na vzetí do vazby. Kradená vozidla byla vrácena jejich majitelům.


PČR, por. Bc. Monika Schindlová, DiS. ©


REKLAMA

Město Příbram

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka