www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Zdravotnická záchranná služba bude vybírat deset nových sanitek

2020-06-17 09:14:05 | Středočeský kraj, Helena Frintová a Jan Nováček ©

Deset nových sanitek včetně zástavby pro vozidla rychlé zdravotnické pomoci ambulance typu B bude vybírat Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje. Celkové náklady na jejich pořízení se předpokládají ve výši 30 milionů korun.

Foto

(Ilustrační foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

„Obnova vozového parku středočeské záchranky probíhá průběžně, sanitky předáváme pravidelně několikrát do roka. Rada Středočeského kraje dnes odsouhlasila vyhlášení výběrového řízení na dalších deset nových vozů vybavených potřebnou zástavbou,“ uvedla hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová.

Připomněla, že nové sanitky jsou potřebné pro kvalitní přednemocniční péči o pacienty. „Zrovna zítra budeme v Říčanech předávat jiné dva vozy místní výjezdové základně a v dalších dnech dostanou záchranáři v Českém Brodě, Vranově, v Lysé nad Labem a ve Vlašimi dalších pět moderně vybavených aut. Průměrná cena těchto vozů je za každý 3,3 milionu korun. Vždy je kladen důraz na maximální bezpečnost, na komfort pacienta a také na pracovní pohodlí posádky,“ doplnila.


Středočeský kraj, Helena Frintová a Jan Nováček ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka