www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Začátek července patří Prokopské pouti

2024-07-04 07:42:17 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©

V pořadí 35. ročník Prokopské pouti se koná ve dnech 6. a 7. července. Těšit se můžeme na tradiční průvody, hudbu, divadelní vystoupení, dobové scénky i pouťové atrakce.

Foto

Prokopská pouť.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Březové Hory se o víkendu stanou hlavním dějištěm Prokopské pouti, která se v novodobé historii koná již po 35. Připraveny jsou tradiční průvody čepobití a Hornická paráda, chybět nebude ani program na náměstí J. A. Alise, v Hornickém muzeu nebo na dole Marie.

Program Prokopské pouti začíná v sobotu 6. července ve 14.00, a to jak na březohorském náměstí J. A. Alise, tak na nedalekém dole Marie. Těšit se můžete na bohatý program, který bude probíhat až do večerních hodin. Chybět nebude hudba, tanec, divadlo, ohňová show nebo například možnost návštěvy hasičské expozice. Ve večerních hodinách vyjde první z pouťových průvodů, tzv. čepobití. Průvod bude vycházet ve 21.00 z náměstí T. G. Masaryka a cílem je již zmiňované náměstí J. A. Alise.

Nedělní program začíná Hornickou Parádou – slavnostním průvodem hornictva, který opět bude vycházet z náměstí T. G. Masaryka, a to v 9.00. Po příchodu na Březové Hory bude následovat polní mše před kostelem sv. Prokopa. I na neděli je připraven na Březových Horách program, kdy se k místům konání, tedy náměstí a dolu Marie přidá ještě areál Hornického muzea.

Část nedělního programu se pravidelně odehrává v Hornickém muzeu. Od 14 hodin na nádvoří Ševčinského dolu odehrají dobové scénky na téma boje o stříbro k zakoupení parního těžního stroje v roce 1914. Program zahájí fanfáry Souboru svatohorských trubačů a poté vystoupí Divadlo Tomáše Bílka. Hornické muzeum navíc v rámci nedělního pouťového programu bude mít vstup do jednotlivých expozic po celý den za symbolickou 1 Kč. 

S pořádáním Prokopské pouti souvisí také dopravní omezení, které se bude týkat jak osobní, tak hromadné dopravy.

Dopravní omezení spojené s pořádáním Prokopské pouti

* Od pátku 5. července (12.00) bude z důvodu příprav uzavřen průjezd spodní částí náměstí J. A. Alise.

* Od soboty 6. července (6.00) do neděle 7. července (20.00) bude pro dopravu uzavřeno celé náměstí J. A. Alice, ulice Prokopská, K Dolu Marie, Mariánská a Hermíny Týrlové. Objízdná trasa povede ulicemi Ke Korábu, Pahorková, Kladenská.

Omezení MHD

Linky MHD Příbram pojedou po objízdné trase ulicí Politických vězňů, Kladenská, K dolu Marie, Rožmitálská a neobslouží zastávky: „Příbram, Březové Hory, Domov seniorů“, „Příbram, Březové Hory, nám.“, „Příbram, Březové Hory, Mariánská“.Eva Švehlová, DiS.,
tisková mluvčí


Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka