www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Vstupní brány Areálu Nový rybník se otevřou 11. května. Dokončují se rozdělané stavby a sezonní údržba

2020-05-07 10:18:37 | Sportovní zařízení města Příbram, Bc. Miroslava Poláková ©

Areál Nový rybník se v návaznosti na rozvolňování nařízení vlády v souvislosti s koronavirem otevře už 11. května, a to jak sportovcům, tak široké veřejnosti. Otevřené bude také výdejní okénko SeZaM bistra. To vše za přesně daných podmínek, které je zapotřebí dodržovat.

Foto

Areál Nového rybníka v Příbrami.
(Foto Sportovní zařízení města Příbram, Bc. Miroslava Poláková)

Dobrá zpráva pro běžce i maminky s dětmi. Celý areál bude veřejnosti otevřen každý den dle standardní provozní doby, tedy od 6:00 do 22:00 hodin, v provozu budou všechna dětská hřiště a sportoviště. „Z hygienických důvodů bude uzavřena pouze ohrada minizoo a prozatím nejsou povoleny ubytovací služby, tedy minikemp. Z důvodu neúplného napuštění rybníka zůstává také prozatím uzavřena půjčovna sportovních potřeb a skluzavka,“ doplňuje informace ředitel SZM Jan Slaba.

Nový rybník se v současné době stále napouští, nyní je plný zhruba ze dvou třetin. Rybník byl na podzim loňského roku vypouštěn z důvodu realizace plánovaných rekonstrukcí a výlovu rybníka. „Vodu napouštíme od 14. dubna. Vzhledem k velmi nízkým srážkám a také z důvodu nového systému napouštění přes litorální pásmo, přitéká voda do rybníka o něco pomaleji. Nejen díky tomu je však voda mnohem čistější a já věřím, že vydrží v této kvalitě co nejdéle. Pokud bude předpověď počasí příznivější na srážky než doposud, mohl by být rybník napuštěný v průběhu června,“ vysvětluje Slaba.

V areálu budou nyní platit jistá omezení a je zapotřebí respektovat a dodržovat nastavená pravidla. Opatření se mohou mírně lišit z hlediska využívání areálu. Jiná pravidla budou platit pro sportovce, jiná pro běžného návštěvníka a nejpřísnější budou opatření pro zákazníky bistra. „Sportovce, kteří budou v areálu jen využívat hřiště nebo běhat, nečeká v podstatě omezení téměř žádné. Problém nastává v situacích, kdy se shlukuje více osob, čeká se ve frontě a podobně. Zde je potřeba dodržovat jistá pravidla, jejichž dodržování bude kontrolovat dozor areálu ve spolupráci s Městskou policií, a to už od 11. května,“ upřesňuje Slaba.

Občerstvení SeZaM bistro bude fungovat formou výdejního okénka bez možnosti využití vnitřních prostor, a to za těchto podmínek: Dodržování minimálního rozestupu 2 metry ve frontě, 1,5 metru při konzumaci s výjimkou zákazníků sedících u jednoho stolu, konzumace občerstvení nejblíže 10 metrů od výdejního okénka SeZaM Bistra. Používání ochranných pomůcek dýchacích cest je vyžadováno v celém areálu, s výjimkou dětí do 2 let, provozování sportovní aktivity a přímé konzumace občerstvení. Dále je zapotřebí dodržovat minimální odstup 2 metry a shlukování max. 10 osob. Tyto podmínky byly stanoveny na základě usnesení vlády ČR ze dne 30. 04. 2020. Kompletní podmínky budou zveřejněny s předstihem na webu szm.pb.cz a také u vstupů do areálu. „Prosíme návštěvníky, aby také respektovali zvýšená hygienická opatření ze strany provozovatele, kdy bude během dne probíhat pravidelná desinfekce dětských hřišť, dotykových míst a podobně,“ dodává Slaba.

I přes nutné zpomalení udržitelného rozvoje areálu se mohou návštěvníci těšit na novinky. K 11. květnu bude dokončena hobití vesnička, litorální pásmo s dobrodružnou naučnou stezkou a u bistra najdou děti novou skluzavku. Hotový je také vstup do vody pro imobilní a rozšíření lávky na ostrůvek.

Bc. Miroslava Poláková,
tisková mluvčí,
Sportovní zařízení města Příbram

Areál Nového rybníka, lávka na ostrůvek.
(Foto Sportovní zařízení města Příbram, Bc. Miroslava Poláková)


Sportovní zařízení města Příbram, Bc. Miroslava Poláková ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka