www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Volit je možné i v případě karantény nebo izolace

2020-09-25 08:00:00 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©

Termín voleb do zastupitelstev krajů a třetiny senátu je stanoven na začátek října. K volbám díky speciálním opatřením budou moci i voliči, kteří jsou aktuálně v karanténě či izolaci spojené s onemocněním Covid-19.

Foto

(Ilustrační foto archiv)

V termínu konání voleb budou otevřeny všechny volební místnosti. Občanům, kteří jsou Covid pozitivní, bude umožněno hlasovat i dne 30. září 2020 v čase od 7 do 15 hodin u volebního stanoviště drive-in na parkovišti u Oblastní nemocnice Příbram (areál II v Podbrdské ulici), kde budou moci odvolit přímo z automobilu. V případě 2. kola voleb do Senátu bude toto volební stanoviště k dispozici 7. října od 7 do 15 hodin.

„Toto volební místo zřizuje Středočeský kraj ve spolupráci s Armádou ČR, kterým jsme vyšli maximálně vstříc a pomohli s organizací a logistikou. Vhodnost vybrané lokality jsme si ověřili již v jarních měsících, kdy právě na tomto místě fungovalo mobilní odběrové místo,“ uvedl starosta Jan Konvalinka.

Se zřízením volebního místa drive-in souvisí dopravní omezení, kdy ve dnech 29. a 30. září, v případě druhého kola voleb do Senátu pak 6. a 7. října, nebude možné využívat výše zmíněné parkoviště.

„Závěrem si dovolím apelovat na občany, aby nepodléhali strachu nebo i pohodlnosti a k volbám dorazili. Krajské volby a jejich výsledek do značné míry ovlivní směřování našeho kraje na další roky. Ne jinak je tomu i u voleb senátních,“ dodal starosta Konvalinka.

Eva Švehlová, DiS.,
tisková mluvčí

Níže uvedený leták v čitelnějším formátu PDF (možno libovolně zvětšit) - Leták


Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka