www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Vojáci na vsi

2024-06-14 07:30:10 | Hornické muzeum Příbram, Mgr. et Mgr. Stanislava Charvátová ©

V sobotu 22. 6. 2024 návštěvníci Skanzenu Vysoký Chlumec, pobočky Hornického muzea Příbram, zjistí, jak se žilo lidem v období napoleonských válek. Během programu s názvem Vojáci na vsi, kterého se mohou zúčastnit od 10 do 17 hodin, uvidí vojenský výcvik jednotek řadové pěchoty rakouské i francouzské armády a rakouských polních myslivců včetně střelby z historických zbraní.

Foto

Vojáci na vsi.
(Zdroj foto: Hornické muzeum Příbram)

Dozví se i mnoho informací o výstroji armády a vojenských uniformách.

Zatímco v chalupách se budou paličkovat krajky, malovat podmalby na skle a vařit na ohni, na zápražích mohou děti i dospělí sledovat bělení vosku, pomoct s praním prádla a vyslechnout si povídání o tehdejší hygieně a kosmetice. Upečou si také medové perníčky z historických forem, vyrobí kokardu a zahrají si nevšední, přes dvě staletí staré stolní hry. V provozu bude mlýn, pila a kovárna. V době konání akce probíhají pouze volné prohlídky skanzenu.

Akce se zúčastní příslušníci klubů vojenské historie představující jednotky K.k. Jäger-Battalion Nr. 1, K.k. Linien-Infanterie-Regiment Nr. 20 Kaunitz-Rietberg, 8e Régiment d’infanterie de ligne a 30e Régiment d’infanterie de ligne.

Základní vstupné činí 100 Kč, snížené 60 Kč, rodinné 250 Kč.


Hornické muzeum Příbram, Mgr. et Mgr. Stanislava Charvátová ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka