www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Vodní záchranná služba testuje na Covid-19

2020-10-15 08:44:44 | Jakub Richtr ©

Vodní záchranná služba Příbram začala testovat samoplátce v Praze a Příbrami provedením PCR testu na Covid-19.

Foto

(Foto Vodní záchranná služba ČČK Příbram)

Reagujeme tak na informace o nedostatečných kapacitách laboratoří a omezování nebo úplné zastavení testování samoplátců. Je jasné, že pacient s žádankou od lékaře musí mít přednost, ale samoplátci především z řad firem potřebují vyšetření kvůli následnému potvrzení pro vycestování. Zrovna tak sportovci a sportovní kluby potřebují mít potvrzení a mnoho dalších organizací.

Rozhodně nechceme podporovat žádnou paniku a obavy. Pokud nemáte žádné zdravotní obtíže a nepotřebujete potvrzení z pracovních či jiných důvodů, je takové testování zbytečné i s ohledem na finanční náročnost. V případě zdravotních obtíží doporučujeme návštěvu lékaře a vyšetření cestou přes žádanku od lékaře s úhradou od zdravotní pojišťovny, nicméně záleží vždy na Vašem uvážení a objektivních důvodech. Službu si tak může objednat kdokoliv.

Cena služby je nastavena na 2.500,- Kč. Samotný odběr je za 82,- Kč, izolace RNA, její transkripci a amplifikaci pro vyšetření a samotné vyšetření je naceněno na 1674,- Kč. Ostatní náklady jsou spojené se zajištěním expresního odběru s výsledkem do 48, zpravidla však do 24 hod. Součástí je vyrozumění o výsledku a lékařská zpráva v českém a anglickém jazyce k vycestování či jinou potřebu. Vše přijde automaticky na Vámi uvedenou e-mailovou adresu.

K testování budeme využívat odběrových vozidel. Odběr bude možné provést v místě požadavku objednatele. Zrovna tak budou vypsány CovidPointy, tedy místa a časy kde bude stát odběrové vozidlo a bude možné se k odběru dostavit v předem smluvený čas, tedy bez čekání.

Platba je možná na místě v hotovosti nebo platební kartou.

V případě dotazů k odběrům se obraťte na e-mail dispecink@vzs-pribram.cz.

Pro samotné objednání vyplňte prosím formulář v odkazu https://forms.gle/Ep9GPhtuMyN8VEaf7 a vyčkejte na kontaktování naším pracovníkem.

Informace o CovidPointech budou průběžně zveřejňovány na našem facebooku. Zrovna tak je možné si napsat e-mailem o průběžné zasílání informací.

Celou záležitost vnímáme jako pomoc občanům a hlavně firmám, co to potřebují pro své fungování při cestách do zahraničí nebo naopak, když mají ze zahraničí zaměstnance, co přijeli do ČR. Naším cílem není testovat v pozicích samoplátců lidi se zdravotními potížemi k určení diagnózy. Takoví pacienti patří k praktickému lékaři a na vyšetření se žádankou, hrazeným ze zdravotního pojištění.

Jakub Richtr,
předseda,
Vodní záchranná služba ČČK Příbram


Jakub Richtr ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka