www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Vloupání do obydlí v době dovolených

2022-07-01 07:46:42 | PČR, por. Bc. Monika Schindlová, DiS. ©

Značná část lidí v době dovolených opouští svá obydlí. Letní měsíce jsou však z hlediska vloupání do domů a bytů nejrizikovějším obdobím roku, proto je třeba dodržovat základní opatření proti zlodějům, jako je řádné uzavření a uzamčení vstupních dveří a oken.

Foto

(Ilustrační foto archiv)

Dané pravidlo platí, i když opouštíme domácnost jen na krátkou dobu. Pootevřená okna v pozici „ventilačky“ a různé prosklené plochy jsou pro nenechavce ideální vstupní cestou, kterou snadno překonávají.

Mechanické zábranné prostředky, jako jsou bezpečnostní zámky, zodolněné dveře, bezpečnostní skla, mříže a uzamykatelné okenice, představují základ každého zabezpečení objektu. Dokáží pachatele zdržet, případně od krádeže odradit, protože ztěžují vniknutí do obydlí. Navíc je třeba chránit i přilehlé objekty - garáže, kůlny apod. Dost často se stává, že majitelé venkovských stavení si své stodoly neuzamykají, uvnitř přitom mají zahradní techniku, nářadí, jízdní kola. Tyto věci nechávají také volně ležet na zahradě. Přístupný žebřík dokonce může zloději umožnit snazší vstup do domu. Velký význam má i kvalitní oplocení pozemku.

Ze zkušeností policisté vědí, že pachatelé jsou často motorizovaní, zajíždějí přímo k obydlím a hřeší na nevšímavost lidí. Pomoci mohou všichni, kteří podezřelé osoby či vozidlo zaregistrují a dokáží případně na potencionální zloděje policii upozornit. O odjezdu na dovolenou informujeme pouze nejbližší okruh lidí. Někdo z blízkých nám může chodit vybírat schránku na dopisy, větrat nebo občas večer rozsvěcet. Nikdy nenecháváme na dveřích vzkazy, které mohou prozradit naši nepřítomnost.

Na vykrádání obydlí se zaměřuje preventivní projekt s názvem „Zabezpečte se, chraňte majetek sobě i svým sousedům“, který představuje souhrn opatření při ochraně domů, bytů a rekreačních objektů. Jeho cílem je informovat veřejnost o všech možnostech a způsobech zabezpečení. Hlavním nástrojem projektu je mobilní aplikace „Zabezpečte se“ se základními informacemi a návody na zabezpečení majetku, k dispozici je na Google Play nebo v App Store.


PČR, por. Bc. Monika Schindlová, DiS. ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka