www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Vlasta Ševr: Přiložili jsme ruku k dílu

2022-06-06 08:18:00 | Mgr. Jaroslav Hodrment ©

O založení Městského kulturního centra se na příbramské radnici a v zastupitelstvu hovořilo řadu let. Nelze se tomu divit - organizace a koordinace kulturních a společenských akcí byla opravdu vážným problémem. O spokojenosti Příbramanů se tu příliš hovořit nedalo, o čemž svědčily četné stížnosti, patrně oprávněné.

Foto

Bc. Vlastimil Ševr, vedoucí Městského kulturního centra v Příbrami.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Nakonec se naštěstí přešlo od slov k činům a Městské kulturní centrum bylo v září 2019 skutečně oficiálně založeno. Dnes je organizační složkou města a sídlí na Špitálské 18 nedaleko náměstí TGM. Náplní jeho činnosti je organizace, realizace a koordinace kulturních a společenských akcí, pořádaných na území města Příbrami. Kromě vedoucího má tato složka v současnosti tři pracovníky.

Dost bylo historie. Nyní není od věci se takřka po tříleté činnosti zeptat, a to právě vedoucího Městského kulturního centra v Příbrami Vlastimila Ševra, jak se v současné době věci mají. Takže jsem mu položil pár otázek, spíše ovšem mířících na poslední půlrok činnosti a také chystané kulturní a společenské akce jako takovou ochutnávku budoucího dění:

Když se podíváte na poslední půlrok činnosti Městského kulturního centra v Příbrami, jak byste jej vyhodnotil?

Ano, máme za sebou polovinu roku 2022, a tak je na místě bilancovat. Když se ohlédneme, uvidíme řadu akcí, které byly zajímavé, úspěšné, některé z nich dokonce mimořádné. Jmenujme alespoň některé z nich. Začnu oblíbeným Dnem seniorů, pro dětské diváky to byly tradiční a hojně navštěvované Čarodějnice na Nováku, pro hudební fajnšmekry jsme dali dohromady koordinačně náročnou Klubovou noc. Nemohu také zapomenout na oslavy 35. výročí známé příbramské kapely E!E. A tak bych mohl pokračovat dalšími akcemi v našem Junior klubu. Ovšem jako mimořádnou je třeba uvést poměrně rozsáhlou akci spojenou s připomínku 130. výročí březohorské důlní katastrofy, na které jsme spolupracovali s naším Hornickým muzeem.

Jak jsem zaslechl, vaše Městské kulturní centrum bylo po událostech na Ukrajině pověřeno také pomoci. V čem ta pomoc spočívala?

Je to tak, byli jsme rádi, že můžeme také my přiložit ruku k dílu. Měli jsme na starosti rozjezd humanitárního centra, které vzniklo v ulici K Podlesí, kde jsme zajišťovali provoz, personální obsazení, informační grafiku atakdále. Měli jsme také na starosti koordinaci neziskových organizací, jež se staraly o provoz KACPU (Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině – pozn. red.), to bylo v té době zřízeno v našem kulturním domě. Nastavovali jsme také určité procesy a směry, jak by se pomoc a informovanost lidí, ukrajinských ale i českých, vzájemně propojila a mohla dobře fungovat. Po několika týdnech jsme začali spolupracovat s naším odborem sociálních věcí a zdravotnictví, konkrétně s Bárou Vackovou, odbor pak starost o uprchlíky převzal.

Jak to u vás bude vypadat v druhé polovině roku?

Junior klub teď čeká pauza, takže máme více času na přípravu a tvorbu venkovních akcí. Ty budou různorodé, cílící na všechny věkové skupiny. Čeká nás zejména zásadní městská akce Novák Fest s podtitulem „Objev v sobě superhrdinu!“ Hrdiny typu Superman, Spiderman, Iron Man, Hulk se ovšem nestanou jen děti, ale je pěkné, že hrdinou zde může být i maminka, tatínek, policista, hasič, učitel. Novák Fest se bude tradičně točit kolem pohybu a sportu, děti si ale budou moci také vyzkoušet svoje vědomosti a dovednosti. Rádi bychom ukázali, že supervlastnosti nespočívají jen v síle a vytrvalosti, ale také v odvaze a vynalézavosti. O programu a dalších podrobnostech budeme informovat.

Co máte v plánu o prázdninách?

O prázdninách tradičně chystáme zahájení provozu letního kina, kde jsou připraveny čtyři tituly, lístky jsou již v předprodeji. Budou to filmy Vyšehrad: Fylm, Zátopek, Doktor Strange a pro děti Ježek Sonic 2. Budeme promítat ve středu a pátek.

Dále bych chtěl upozornit na program našeho detašovaného pracoviště – Lesního divadla Skalka. Toto unikátní místo na okraji Brd, kouzelné svou atmosférou, máme moc rádi. Pro svůj program tam má prostor nejen naše Městské kulturní centrum, letní scéna Divadla A. Dvořáka, ale také jak je známo různá divadla ochotnická. My tam připravujeme dva koncerty a tři pohádky, které jak víme jsou velmi oblíbené. Kompletní program už máme a jsme připraveni ho publikovat.

Na začátku prázdnin náš ještě čeká další díl Prokopské pouti a také Sousedské slavnosti v Lazci, kde se bude promítat dva filmy formou letního kina.

V rámci Příbramského kulturního léta spolupořádáme koncert Dana Bárty, který je součástí Zahradní slavnosti Základní umělecké školy na náměstí TGM. Chystáme také dva dechovkové koncerty na náměstí TGM a další akce v Příbrami i jeho okolí. V šuplíku již máme připravené 15. pokračování Příbramské svatohorské šalmaje.

Takže, to byla zatím jen taková ochutnávka. Máte se v Příbrami na co těšit a nudit se tu rozhodně nebudete!

Děkuji vám za rozhovor.


Mgr. Jaroslav Hodrment ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka