www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Ve Středočeském kraji se vrátí hromadná doprava do běžného režimu 18. května

2020-05-12 06:57:59 | Středočeský kraj, Helena Frintová a Jan Nováček ©

Vzhledem k tomu, že Vláda ČR uvolňuje opatření, která byla v posledních měsících zavedena v souvislosti s bojem proti koronavirové nákaze, vrátí se postupně k běžnému režimu i meziměstská hromadná doprava ve Středočeském kraji.

Foto

(Ilustrační foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

„Chceme Středočechům umožnit, aby se mohli bez problémů dostat do zaměstnání, případně do školy,“ zdůrazňuje hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová.

Školy ve Středočeském kraji dostaly možnost individuálního přístupu v organizaci výuky pro žáky 9. tříd, přičemž některé školy k tomu přistoupily ne formou individuálních konzultací, ale plošným vyučování ve dvou až třech dnech v týdnu. Proto rozhodl Středočeský kraj o následujících opatřeních ve veřejné hromadné dopravě:

* v týdnu od 11. – 15. května 2020 budou postupně zaváděny spoje na obsluhu dopravy žáků, kde došlo k „plošnému vyučování“,

* od 18. května 2020 bude obnovena veřejná hromadná doprava v plném rozsahu.

„Reagujeme tak na novou situaci ve výuce na školách. Termín obnovení dopravy v plném rozsahu je v souladu s předpokládaných ukončením nouzového stavu,“ vysvětluje hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová.


Středočeský kraj, Helena Frintová a Jan Nováček ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka