www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Ve sběrném dvoře se bude platit za stavební suť a pneumatiky

2020-09-03 09:41:14 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©

Město Příbram v roce 2015 otevřelo nový sběrný dvůr, do kterého je možné ukládat všechny komodity odpadu. Služeb sběrného dvora velmi často zneužívají podnikatelské subjekty, na což doplácí všichni Příbramané.

Foto

(Ilustrační foto archiv)

Do sběrného dvora mohou občané města, kteří se prokáží občanským průkazem, odkládat odpad, s výjimkou stavební sutě, bezplatně. Této služby ovšem ve stále vyšší míře zneužívají podnikatelé, kteří by odpad ze své podnikatelské činnosti měli ukládat na placených skládkách. Kvůli tomuto nešvaru, kterému někteří občané půjčením občanských průkazů napomáhají, se pro město stále zvyšují náklady za likvidaci odpadu.

„Rada města na svém posledním jednání rozhodla o definitivní podobě zpoplatnění sběrného dvora. Doposud občané platili za ukládání stavební sutě, nyní budou k tomuto přidány ještě platby za pneumatiky. Uložení ostatních složek odpadu budou mít občané města Příbram zdarma. Zároveň se bude pracovat na přípravách podmínek, za kterých by bylo možné v budoucnu odpad odebírat i od podnikatelských subjektů,“ uvedl po jednání rady starosta města Jan Konvalinka.

S platností od 1. září 2020 tedy občané města budou ve sběrném dvoře platit za uložení stavební sutě 1 Kč/kg a za uložení pneumatik (50 Kč/1 ks osobní automobil, 100 Kč/1 ks nákladní automobil a 200 Kč/1 ks traktor). Zde je třeba doplnit, že v některých pneuservisech je možné pneumatiky odevzdat bezplatně.

Na začátku srpna došlo ke krátkodobému zpoplatnění sběrného dvora. „Za případné komplikace, které byly způsobeny možná ne zcela správným rozhodnutím, se jménem města omlouvám,“ dodal starosta Konvalinka.

Platby, které byly v průběhu srpna vybrány od občanů za ukládání odpadů ve sběrném dvoře, s výjimkou stavební sutě, budou na vyžádání Technickými službami vráceny. Informace, jakým způsobem postupovat jsou k dispozici na webových stránkách Technických služeb.

Eva Švehlová, DiS.,
tisková mluvčí


Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©


Tato diskuse již byla ukončena.

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka