www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

V příbramské nemocnici proběhl seminář pro pediatry

2022-06-03 07:01:16 | Oblastní nemocnice Příbram, Bc. Martin Janota ©

V přednáškovém sále příbramské nemocnice dnes proběhlo setkání pediatrů s oficiálním názvem Podbrdské pediatrické dny. To si klade za cíl seznámit zdravotníky s novinkami v rámci pediatrické péče a představení zajímavých případů a kazuistik. Nosným tématem letošního setkání byla dětská chirurgie, a to díky účasti lékařů z oddělení dětské chirurgie FN Motol.

Foto

(Foto Oblastní nemocnice Příbram, Bc. Martin Janota)

„Jsem rád, že se můžeme setkat v době mimo epidemii koronaviru. Věřím, že si dnes všichni odnesete zajímavé poznatky, ale také prohloubíte vztahy mezi jednotlivými pracovišti v rámci méně formální části dnešního dne,“ popřál při zahájení účastníkům ředitel příbramské nemocnice MUDr. Stanislav Holobrada.

Kromě obecnějších témat, jako jsou předoperační vyšetření, výživa nebo péče o stomie se probíraly dnešní možnosti léčby deformit hrudníku dětských pacientů, kazuistika případu, kdy dětský pacient spolkl baterii, nebo problematiku předkožky a nesestouplých varlat. V odpolední části pak vystoupili lékaři z dalších pracovišť se svými zajímavými případy a postřehy z praxe.


Oblastní nemocnice Příbram, Bc. Martin Janota ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka