www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

V Příbrami otevřeli nové oddělení následné péče za 30 milionů korun

2021-11-15 08:27:30 | Oblastní nemocnice Příbram, Bc. Martin Janota ©

Po deseti měsících skončila v druhém areálu příbramské nemocnice kompletní rekonstrukce nového lůžkového oddělení následné péče. To v pátek 12. listopadu slavnostně otevřel ředitel nemocnice MUDr. Stanislav Holobrada, radní Středočeského kraje Ing. Pavel Pavlík a primář oddělení MUDr. Jaroslav Kolář.

Foto

(Foto Oblastní nemocnice Příbram, Bc. Martin Janota)

Cena investice přesáhla 30 milionů korun bez DPH a byla financována Středočeským krajem.

„Jsme na začátku, ve dvou patrech nad námi najdeme starší provozy. Věřím, že budeme v budoucnu moci v těchto rekonstrukcích pokračovat. Myslím, že využití peněz pro následnou péči jsou správné, protože naši pacienti, kteří projdou akutní péčí, nejsou často ze zdravotních nebo sociálních důvodů schopni být propuštěni do domácího léčení a právě proto zde máme tato oddělení,“ řekl před přestřižením pásky ředitel nemocnice Stanislav Holobrada.

Nové oddělení nabídne 24 lůžek na 14 pokojích. V případě potřeby je počet lůžek možný navýšit na 26. V rámci oddělení byla vybudována umývárna pro nepohyblivé pacienty a výtah, který z vnitřku oddělení spojuje celou budovu. Zajímavostí je i vybudování jedné místnosti pro pastorační služby. Lůžka jsou nově vybavena všemi potřebnými zdravotně technickými rozvody.

„Jsem rád, že se rekonstrukce podařila i v této nelehké době. Myslím, že trend zvyšování počtu lůžek následné péče je neoddiskutovatelný a umožňuje vyšší průchodnost akutních lůžek, což ukázala i ta minulá doba. Toto je trend medicíny, kterým se budeme ubírat,“ okomentoval potřebu tohoto oddělení radní Ing. Pavel Pavlík.

Vzhledem k tomu, že oddělení zbývá dovybavit ještě několika věcmi, pacienti se sem přestěhují až po novém roce.

Bc. Martin Janota,
specialista pro styk s veřejností


Oblastní nemocnice Příbram, Bc. Martin Janota ©


REKLAMA

Město Příbram

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka