www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

V obci Obory se opravuje most

2021-09-01 09:06:26 | Ředitelství silnic a dálnic ČR, Mgr. Martin Buček ©

V minulém týdnu jsme zahájili celkovou opravu mostu přes Jindrovský potok v obci Obory. Most ev. č.19-019 je již v nevyhovujícím stavu. Jeho nosná konstrukce tvořená prostě podepřenou železobetonovou deskou je hodnocena z hlediska stavebně technického stavu stupněm VI (velmi špatný stav).

Foto

Obory, most přes Jindrovský potok se opravuje.
(Foto ŘSD)

O něco lépe je na tom spodní stavba z lomového kamene, která je hodnocena stupněm V - špatný stav. S ohledem na stav konstrukce mostu není ekonomické z hlediska celoživotních nákladů stavby přistupovat k opravě a bylo rozhodnuto o demolici stávajícího mostního objektu a výstavbě nového v identickém místě.

Ten je pak navržen jako plošně založený jednopolový, polorámový most z monolitického železobetonu stejně jako jeho křídla a římsy, které budou osazeny ocelovými zábradelními svodidly splňujícími již aktuální normy. Součástí opravy je také nové vozovkové souvrství, oprava obrusné vrstvy navazující komunikace a dopravního značení.

Oprava probíhá za provozu a po celou dobu bude v inkriminovaném místě prací provoz řízen kyvadlově pomocí světelné signalizace. Aktuálně probíhá výstavba cca 111 metrů dlouhé provizorní komunikace, jejíž součástí je také provizorní most.

Po dokončení a kolaudaci, kterou předpokládáme v polovině příštího týdne, bude provoz převeden na tuto provizorní komunikaci jižně od stávajícího mostu, aby mohla být zahájena jeho demolice a následné práce na pilotovém založení nového mostu. Ten plánujeme uvést do provozu ještě v polovině prosince tohoto roku.

Zakázku bude realizovat společnost Strabag a.s., která z 5 uchazečů nabídla nejvýhodnější ekonomickou nabídku a nový most tak postaví za 15,3 mil. Kč bez DPH, což je o 2,7 mil. Kč bez DPH méně o proti předpokladu.


Ředitelství silnic a dálnic ČR, Mgr. Martin Buček ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka