www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

V době výstavby kanalizace bude linka MHD 5A jezdit dle výlukového jízdního řádu

2021-04-12 07:58:39 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©

V souvislosti s probíhajícími pracemi na výstavbě kanalizační sítě v osadě Lazec dojde od pondělí 12. dubna k úpravě dopravní obslužnosti MHD.

Foto

Lazec.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Výstavba nové kanalizační sítě v obci je dlouhodobou záležitostí, která si postupně v jednotlivých částech obce vyžádá určitá omezení.

„Každá stavba tohoto rozsahu znamená komplikace pro samotné obyvatele. V Lazci nyní dojde k určitému dopravnímu omezení, ale obslužnost obce zůstane prozatím zachována, i když pro někoho možná s mírnějšími komplikacemi. Věřím, že dlouho plánované odkanalizování obce bude odpovídající náhradou za dočasné omezení běžného režimu,“ řekl starosta města Jan Konvalinka.

Od pondělí 12. dubna bude linka MHD 5A provozována dle výlukového jízdního řádu, přičemž obsluha lokality zůstane zatím zachována v plném rozsahu. V rámci výlukového jízdního řádu bude pouze přesunuta zastávka „Příbram, Stadion“ ze svého původního místa přímo na objízdnou trasu. Ta povede po komunikaci Ke Stadionu, bude pokračovat po silnici I/18 do Bohutína a dále do Kozičína a Lazce. Po stejné trase se linka vrátí zpět do Příbrami na svou obvyklou trasu.

Ve výlukovém jízdním řádu dojde u některých spojů ke změnám časových poloh. Je to z důvodu prodloužení trasy linky a bohužel se těmto změnám nelze vyhnout. Dopravce si v průběhu stavby vyhrazuje právo změny výlukových jízdních řádů v závislosti na postupu jednotlivých prací a s tím spojených nutných uzavírek komunikací. O případných změnách bude dopravce cestující předem informovat.

Eva Švehlová, DiS.,
tisková mluvčí


Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka