www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

V Brdech je 270 km nově vyznačených cyklotras

2020-08-31 09:32:48 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©

Brdy jsou po svém zpřístupnění vyhledávaným turistickým cílem. Nedotčenou krajinu brdských lesů si velmi oblíbili také cyklisté, pro které je zde nově vyznačeno 270 km cyklotras.

Foto

(Foto Město Příbram, Eva Švehlová, DiS.)

Brdy máme po dlouhá léta spojené s armádou – od roku 1926 zde byl vojenský prostor, od roku 1950 pak vojenský újezd (VÚ). Brdy byly celou dobu fungování VÚ, tedy do konce roku 2015, veřejnosti nepřístupné. Po zrušení VÚ se Brdy 1. ledna 2016 staly chráněnou krajinou oblastí.

Projekt značení 270 km cyklotras byl realizován z prostředků spolku Turistická oblast Brdy a Podbrdsko a navazuje na značení uskutečněné v roce 2011. Značení vyšlo spolek na částku 1 004 300 korun. „Jedná se o nejlepší příklad významu fungování Turistické oblasti Brdy a Podbrdsko. Právě ve spojení dotčených obcí je síla k rozvoji oblasti, která donedávna byla tak trochu popelkou středních Čech,“ uvedl po slavnostním otevření nově značených cyklotras starosta Příbrami Jan Konvalinka.

Zmíněné vyznačení dvanácti cyklotras a jejich propojek, které čítají celkem 270 kilometrů, je jedním z největších projektů realizovaných po zpřístupnění oblasti veřejnosti.

Eva Švehlová, DiS.,
tisková mluvčí


Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka