www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Ujížděl před hlídkou. Marně

2022-05-31 08:09:23 | mjr. Mgr. Vlasta Suchánková ©

Řidič, který nechtěl zastavit policistům, čelí ve zkráceném trestním řízení podezření z maření výkonu úředního rozhodnutí. Naprosto opačně reagoval na signál policistů k zastavení řidič zelené octavie, kterého chtěli muži zákona v polovině května zkontrolovat před druhou hodinou v noci v ulici Příbramská.

Foto

Ujížděl před hlídkou. Marně.
(Z videa PČR)

Řidič ale místo toho sešlápl plyn a snažil se policistům dostat z dohledu. Nicméně policisté muže, který odbočil do ulice Ke Hvězdárně, začali okamžitě pronásledovat. Po ani ne čtyřech minutách a pěti kilometrech pronásledování přes louku, ulicí Havlíčkovou a dále přes ulici Sedleckou, riskantní jízda řidiče, který jel přes obec i stokilometrovou rychlostí, skončilo u kruhového objezdu nákupního centra v Sedlčanech, kde řidič dostal smyk a havaroval.

Ale ani poté se nehodlal jen tak lehce vzdát. Policisté jej pod pohrůžkou zbraně a za použití donucovacích prostředků tahali ven zpoza volantu, zatímco muž se snažil zařadit zpátečku a couvat. Následně ale skončil mimo vůz, s pouty na rukou.

A proč vlastně řidič nezastavil a před policisty ujížděl? Měl platný zákaz řízení motorových vozidel do července roku 2023, u sebe sáček s pervitinem a jak sám sdělil, ten si také den předtím aplikoval. Z tohoto důvodu odmítl jako bezpředmětný test na OPL, podstoupil jen orientační dechovou zkoušku – ta vyšla negativně.

Způsobenou nehodu zadokumentovali dopravní policisté z Příbrami a muže si následně převzali policisté z obvodního oddělení. Ti mu ve zkráceném přípravném trestním řízení sdělili podezření z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání podle § 337 odst. 1a). Současně je podezřelý z nedovoleného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy podle § 283 odst. 1). Odmítnutí podrobit se orientačnímu testu na přítomnost psychoaktivních látek řeší policisté jako přestupkové jednání proti zákonu o provozu na pozemních komunikacích.

V případě pravomocného odsouzení je muž ohrožen trestem odnětí svobody od jednoho roku do pěti let.

Video PČR


mjr. Mgr. Vlasta Suchánková ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka