www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Svazek informuje o možnostech bezplatného vzdělávání

2021-06-28 07:39:33 | Dobrovolný svazek obcí ORP Příbram ©

Obce na území ORP Příbram se zapojily do vzdělávacího projektu Efektivní správy obcí - tzv. ESO, který zaštiťuje Svaz měst a obcí. Zaměstnanci úřadů díky projektu absolvují zdarma akreditovaná zákonem stanovená školení, čímž šetří náklady na povinné vzdělávání úředníků, nepřehlédnutelný je i přínos pro vzdělávání zastupitelů jednotlivých obcí.

Foto

„Do projektu se zapojilo od roku 2019 a vzdělání absolvovalo celkem 203 úředníků obcí a zastupitelů, kteří se účastnili 2521 kurzů. Projekt vzdělávání byl otevřen a ještě je za určitých podmínek zpřístupněn všem obcím, ale ty obce, které se připojily a možnost využily, ušetřily celkem na nákladech obecních rozpočtů částku pohybující se kolem 7,5 milionu korun. Kromě úspory v rozpočtu jsou kurzy na vysoké odborné úrovni a mají akreditaci Ministerstva vnitra. Povinnost dalšího vzdělávání úředníků a vedoucích úředníků vyplývá ze zákona o úřednících,“ uvedl tajemník Dobrovolného svazku obcí ORP Příbram Bc. Jiří Kužel, na kterého se mohou případní zájemci o vzdělávání obracet s dotazy.

Projekt byl velkým přínosem i v období pandemie, kdy další vzdělávání mohlo bez obtíží pokračovat on-line formou, kde zároveň obce a města ušetřily na nákladech spojených s výdaji za dopravu za vzděláváním.

Vzdělávání je kompletně financováno z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost a z finančních zdrojů státního rozpočtu České republiky.

Dobrovolný svazek obcí ORP Příbram


Dobrovolný svazek obcí ORP Příbram ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka