www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Středoškolští studenti z Prahy a Středočeského kraje debatovali o evropské politice

2014-10-15 10:09:39 | Redakce ©

Žáci středních škol z Prahy a Středočeského kraje měli možnost vyzkoušet si, jaké je to stát se na jeden den evropskými politiky a rozhodovat o aktuálních evropských tématech. Zastoupení Evropské komise v ČR a Úřad vlády ČR ve spolupráci s informačními středisky Europe Direct a sítí Eurocenter uspořádaly v Evropském domě v Praze regionální simulaci jednání evropských institucí „Staň se na den tvůrcem evropské politiky!“. Vzdělávací projekt organizačně zajišťuje Asociace pro mezinárodní otázky (AMO).

Foto

Středoškolští studenti z Prahy a Středočeského kraje debatovali o evropské politice ©

Žáci středních škol měli v rolích ministrů členských států a poslanců Evropského parlamentu za úkol projednat navrhovanou revizi směrnice o biopalivech, což je téma, kterému se nyní věnují i současní představitelé EU. Nejlépe hodnocena pak byla pražská družstva zastupující Gymnázium Jana Nerudy, dále SOŠ Drtinovu a Gymnázium Elišky Krásnohorské.

Z zpětné vazby vyplynulo, že z 52 zúčastněných středoškoláků se pro tři čtvrtiny jednalo o první seznámení s diplomatickou simulací. Pro 86 % z nich se jednalo o přínosnou zkušenost, což dokládá vyjádření jednoho ze studentů: „Velmi se mi tu líbilo, zlepšil jsem si své rétorické schopnosti. Dozvěděl jsem se něco o EU i biopalivech.“

Vítězové regionálních kol budou mít sami možnost zažít skutečná jednání EU přímo v centru evropského dění na své studijní cestě do belgického Bruselu, která proběhne v prosinci letošního roku.

Další mladí tvůrci evropské politiky se mohou zúčastnit projektu během října, kdy se uskuteční další regionální kola v Brně a Plzni. Ti nejúspěšnější ze všech regionálních kol se setkají v celostátní diplomatické simulaci, která je plánována na konec října do Prahy.

Více informací najdete na stránkách www.amo.cz/eusimulace a www.facebook.com/eusimulace.
Asociace pro mezinárodní otázky (AMO) je nevládní nezisková organizace založená v roce 1997 za účelem výzkumu a vzdělávání v oblasti mezinárodních vztahů. Tento přední český nestranický think-tank disponuje širokým zázemím odborníků věnujících se evropským otázkám i dlouholetou zkušeností s organizací projektů v oblasti vzdělávání. AMO již více než devatenáct let pořádá například mezi studenty velmi oblíbenou simulaci jednání OSN, Evropské unie a NATO Pražský studentský summit (www.studentsummit.cz).


Redakce ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka