www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Středočeský kraj nebude omezovat dopravu, občané se musí dostat do zaměstnání, k lékaři, do lékáren a na nákup

2020-03-27 09:21:59 | Středočeský kraj, Helena Frintová a Jan Nováček ©

Podle včerejšího rozhodnutí Krizového štábu Středočeského kraje se nebude ve středních Čechách dál omezovat doprava a bude stále platit prázdninový režim.

Foto

(Ilustrační foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

„Náš kraj je na rozdíl od Prahy svým charakterem venkovský region s více než tisícovkou obcí, z nichž je většina malých. Každé další omezení by znamenalo, že se lidé nedostanou do práce, k lékaři, do lékáren anebo na nákup. Proto další omezení dopravy nyní nebudeme dělat. Nemůžeme obyvatele malých obcí, které nemají k dispozici automobil, odříznout od světa,“ říká hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová. Krizový štáb tím reaguje i na výzvu vedení pražského magistrátu, který požadoval po středních Čechách další výrazné omezení dopravy.

Hejtmanka a předsedkyně Bezpečnostní rady kraje také zdůraznila, že tím, že je využit prázdninový režim v dopravě, který je de facto znamená pokles objemu služeb a je plánovaný, tak nebude mít negativní dopad do krajského rozpočtu. Dopravou se podle jejích slov krizový štáb zabývá každý den. „Dbáme na to, aby spoje nebyly přeplněné, aby lidé od sebe mohli zachovat doporučený odstup a bezpečně se dopravit na místo, kam potřebují,“ dodala hejtmanka.

Zároveň informovala, že Rada kraje bude příští pondělí schvalovat poskytnutí mimořádné zúčtovatelné zálohy smluvním autobusovým dopravcům Středočeského kraje. Důvodem je pokles výběru jízdného a zvýšených nákladů na opatření proti nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem SARS-CoV-2. Mimořádná poskytnutá záloha ve výši jedné standardní měsíční platby dopravci bude zúčtována s dopravcem do konce roku 2020.

„Mimořádná záloha bude dopravcům vyplacena ve dvou platbách, první (50%) začátkem dubna a druhá (50%) začátkem května 2020,“ upřesnila Jaroslava Pokorná Jermanová. Toto opatření přispěje k podpoře dopravců a dopravní obslužnosti Středočeského kraje v této nelehké době.


Středočeský kraj, Helena Frintová a Jan Nováček ©


Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Věnujte prosím pozornost jízdním řádům, platným v době Nouzové stavu, které najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka