www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Součástí údržby zeleně je v Příbrami i každoroční kácení

2021-11-22 09:21:34 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©

Stromy ve městě se musí postupně ošetřovat, aby potřeba kácení byla co nejmenší. Nicméně i stromy mají svoji životnost a svoje choroby, a tak není možné se alespoň minimálnímu kácení vyhnout.

Foto

Zeleň okolo Hořejší Obory.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

V návaznosti na kácení probíhá výsadba nové zeleně, kdy je ve městě každoročně vysazeno v průměru sto nových stromů a zhruba pět set keřů. O zeleň se starají technické služby, povolení ke kácení vydává Odbor životního prostředí.

„Povolení ke kácení je vydáváno dle striktně daných pravidel. Město vychází ze zpracovaného pasportu zeleně. Každé kácení je posuzováno pracovníky Odboru životního prostředí a střediska veřejné zeleně TS Příbram. Jsou situace, kdy se kácení nevyhneme, a to jak z důvodu zdravotního a bezpečnostního stavu stromů, tak v některých případech také v souvislosti s výstavbou či úpravou uličního prostoru,“ říká starosta Jan Konvalinka.

Vydaná povolení ke kácení veřejné zeleně v majetku města jsou zveřejněna na odkazu https://1url.cz/5K3df  s tím, že povolení je aktem umožňujícím kácení, nejde o dokument nařizující nebo přikazující. Povolení nestanovuje ani přesné datum kácení. Žadatel nebo správce zeleně nemusí samotné kácení z jakýchkoli důvodů realizovat.

Eva Švehlová, DiS.,
tisková mluvčí


Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka