www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Skupina výrobců drogy rozprášena

2020-06-17 08:44:54 | PČR, por. Bc. Monika Schindlová, DiS. ©

Příbramští kriminalisté ve spolupráci s kolegy z Plzně-venkov provedli koncem minulého týdne rozsáhlou akci zaměřenou na výrobce a distributory drog. Při zadržení asistovala na třech místech v republice i zásahová jednotka.

Foto

(Ilustrační foto archiv)

V rukou zákona skončilo celkem devět osob, z toho pět obvinili v pátek 12. června policisté z Příbrami. Tři muže dokonce převezli o víkendu do vazební věznice.

Jednalo se o organizovanou skupinu s jasně rozdělenými rolemi. Třiačtyřicetiletý muž sháněl prášky a chemikálie k výrobě metamfetaminu, které následně předával 40letému kumpánovi. Dokázal obstarat ohromné množství léků, šlo nejméně o pět kilogramů. Jeho „parťák“ potom v jedné obci na Plzeňsku vyráběl pervitin, od ledna loňského roku tzv. uvařil minimálně tři čtvrtě kilogramu této drogy. Tu následně prodal 46letému muži z Prahy, který ji distribuoval především u Národní třídy svým odběratelům.

Jednou z nich byla i 39letá žena z Příbrami, která dále drogu prodávala dalším osobám na Příbramsku s úmyslem získat finanční prospěch. V případu figurovala ještě jedna žena, která vezla či vozila z Hradce Králové jednoho člena skupiny, který má platný zákaz řízení, k ostatním a přitom věděla, že převážejí v autě prekursory na výrobu psychotropní látky.

Některé z obviněných osob mají za sebou bohatou trestní minulost. Třem mužům hrozí za spáchání zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy až deset let pobytu ve vězení, ženy mohou za své jednání strávit za mřížemi až pět let.


PČR, por. Bc. Monika Schindlová, DiS. ©


REKLAMA

Město Příbram

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka