www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Škody po bouřce se sčítají

2019-06-07 16:14:36 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©

Ve čtvrtek se ani Příbrami nevyhnula bouřka, kterou doprovázel přívalový déšť. Od nočních hodin se pracuje na vyhledávání a odstraňování škod.

Foto

Práce v Pivovarské ulici.
(Foto Město Příbram, Mgr. Jan Konvalinka, Eva Švehlová, DiS.)

Včera ve večerních a nočních hodinách se městem přehnala bouře s přívalovými srážkami o vysokém momentálním úhrnu. Nahromaděná voda vytvářela laguny, z nichž pak proudem odtékala. Nejvíce zasaženy byly ulice Pivovarská, Pražská a Zahradnická, kde došlo k poškození dláždění a vyplavení podkladu. Jsou hlášeny výpadky elektrické energie, spadlé stromy a větve. Evidujeme množství hlášení občanů o škodách na objektech.

Dnes ráno svolal starosta města jednání zástupců zodpovědných orgánů a složek. „Byly zadány úkoly směřující k co nejrychlejšímu odstranění následků včerejších průtrží. Ulice Pražská bude zprůjezdněna během dnešního dopoledne. Ulice Pivovarská pak během dnešního dne. V ulici Zahradnické došlo k narušení hlubokých podkladových vrstev. Poškození tohoto rozsahu nejsme schopni opravit během krátké doby. Dojde pouze k zasypání vzniklých jam a následné úpravě povrchu tak, aby byl pochozí. Vozidlům nebude vjezd do Zahradnické ulice směrem z Pražské povolen. V nejbližší době pak specializovaná firma provede komplexní opravu komunikace,“ uvedl k největším škodám starosta Jan Konvalinka.

Během dnešního dne bude probíhat celkový úklid města, budou odstraňovány následky včerejšího deště a zjišťovány škody. Prosíme občany o maximální součinnost a o respektování dočasných omezení. Starosta města děkuje zasahujícím složkám IZS i Městské policie za profesionální zásah.

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí

Škody v Zahradnické ulici.
Pražská ulice.
Zahradnická ulice.


Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©


Tato diskuse již byla ukončena.
Autor:pavel Vloženo: 2019-06-08 13:56:24 IP: 176.98.110.***
Ad tonda: Asi svou práci ovládaly stejně dobře, jako Vy češtinu.
Autor:tonda Vloženo: 2019-06-07 17:45:25 IP: 176.98.110.***
Pěkný večer jsem sice laik ,ale je vidět na fotkách jak firmy svou práci udělali.

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka