www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Silvestr a Nový rok na Příbramsku

2020-01-03 09:10:04 | PČR, por. Bc. Monika Schindlová, DiS. ©

Nález munice, krádeže, vloupání, střet vozidla s lesní zvěří, alkohol za volantem, fyzické napadení - pohled policie na události kolem Silvestra a Nového roku...

Foto

(Ilustrační foto archiv)

 * dne 31. prosince krátce před polednem byla policejní hlídka vyslána do lesa u Mokrovrat, kde oznamovatel nalezl starou munici. Pyrotechnik určil, že se jedná o ruční granát a malorážkové střelivo.

* v odpoledních hodinách vykradl zatím nezjištěný pachatel vozidlo, které bylo zaparkované v Příbrami. Jeho pozornost přilákal v autě zanechaný DVD přehrávač a kosmetika. Škoda činila 22 tisíc korun.

* následně se kdosi pokusil vykrást jeden příbramský dům, byl však v předsíni přistižen, proto raději utekl. Stihl si odnést klíče od dvou vozů a od obydlí.

* před pátou hodinou odpolední zkřížila jízdní dráhu nákladnímu automobilu lesní zvěř. Nehoda se odehrála v katastru obce Rejkovice. Srna zůstala na místě střetu usmrcena, na vozidle vznikla škoda ve výši 31 tisíc korun.

* na Nový rok hodinu po půlnoci se snažil vloupat neznámý zloděj do benzínové čerpací stanice v Příbrami. Poškozením způsobil škodu, která byla vyčíslena na 27 tisíc korun.

* chvíli na to vyjížděli policisté na fyzické napadení, ke kterému mělo dojít v jednom příbramském bytě. Třiačtyřicetiletý muž napadl údery pěstí jiného muže a také zfackoval mladou ženu. Poté odmítal uposlechnout výzvy příslušníků policie. V jeho dechu mu naměřili přes jedno promile alkoholu. Nyní se bude dotyčný zpovídat z přestupku proti veřejnému pořádku a proti občanskému soužití. Ve správním řízení mu hrozí až dvacetitisícová pokuta.

* kolem čtvrté hodiny ranní havaroval na silnici I/18 v katastru obce Sedlčany 27letý muž. Na rovném úseku přejel do protisměru a pak sjel do příkopu. Ke zranění nedošlo. Při dechové zkoušce se na displeji přístroje objevila hodnota 1,8 promile alkoholu. Navíc měl motorista propadlou platnost řidičského průkazu. Hmotná škoda byla stanovena na 20 tisíc korun.

* chvíli před polednem zastavila policejní hlídka v Sedlčanech 29letého řidiče. Provedená dechová zkouška u něj byla pozitivní, hodnota činila přes dvě promile alkoholu. Svým jednáním se muž dopustil přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

* ve večerních hodinách zcizil jakýsi nenechavec svazek klíčů, který se nacházel v autě zaparkovaném ve Voznici. Poškozením skleněné výplně dveří způsobil škodu ve výši 2,5 tisíce korun.


PČR, por. Bc. Monika Schindlová, DiS. ©


Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Věnujte prosím pozornost jízdním řádům, platným v době Nouzové stavu, které najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka