www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Rozvoj veřejné infrastruktury pro rekreační plavbu na Labsko-vltavské vodní cestě podpoří cestovní ruch v kraji

2022-04-29 08:13:41 | Středočeský kraj, Ing. David Šíma ©

Rada Středočeského kraje se dnes na svém zasedání seznámila s informacemi Ředitelství vodních cest ČR, které plánuje v rozmezí let 2023 – 2026 realizovat řadu veřejných přístavišť pro velké i malé osobní lodě na Labsko-vltavské vodní cestě.

Foto

Na Orlické vodní nádrži.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Středočeský kraj si je vědom značného turistického potenciálu, a to nejen v oblasti vodní turistiky, proto plánované a již i realizované kroky ředitelství jednoznačně vítá.

Labsko-vltavská vodní cesta nabízí velký potenciál pro rozvoj rekreační plavby, a to jak ve formě velkých osobních lodí, tak i malých plavidel.

„Kroky, které vedou ke zvýšení atraktivity Středočeského kraje jednoznačně vítáme. Vodní turistika a rekreační plavby obecně navíc patří dlouhodobě mezi velmi atraktivní oblast. Ve Středočeském kraji však v současné době chybí velká síť patřičné veřejné infrastruktury, kde by lidé lodě bezpečně a legálně uvázat a získat tím spojení s infrastrukturou na břehové části. Jsme proto rádi, že Ředitelství vodních cest ČR s rozšířením takové infrastruktury počítá,“ hodnotí radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Václav Švenda.

Ředitelství vodních cest ČR je investorem a provozovatelem veřejných přístavišť a vývazišť a již v letošním roce se podařilo zahájit první investiční akci v Mělníku, kde má vzniknout dle novodobých plánů první středočeské veřejné vývaziště pro malá plavidla. Projekty v dalších lokalitách jsou již ve fázi pokročilé přípravy a u vybraných z nich se v letošním roce též předpokládá zahájení realizace.

„V roce 2023 by dle informací, se kterými jsme se dnes na radě seznámili, mělo dojít ve Středočeském kraji k otevření prvních z nich. Konkrétně by se pro malá plavidla mělo jednat o přístaviště Brandýs nad Labem, Čelákovice, Nymburk, Poděbrady či například Kolín. Do roku 2025 se předběžně počítá také s realizací přístaviště v Neratovicích,“ dodává Václav Švenda.

Současně se plánuje vybudovat takzvaná servisní centra a provozovat servisní lodě, které nabídnou doplňkové služby v podobě načerpání pohonných hmot, vody a odčerpání odpadních vod.


Středočeský kraj, Ing. David Šíma ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka