www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Rekonstrukce aquaparku v plánu B

2020-05-21 09:04:27 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©

O potřebě rekonstrukce aquaparku se hovoří zhruba od roku 2014. V letech 2016-2018 se tato problematika začala intenzivně řešit. Cena se postupně navyšovala a zastupitelé nyní přistoupili k přehodnocení záměru.

Foto

Příbramský aquapark.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

V minulém volebním období byla zvolena nejrozsáhlejší varianta rekonstrukce aquaparku, která zahrnovala vodní svět s atrakcemi, saunový svět, saunovou zahradu, nové plavecké dráhy… Tato varianta původně počítala s investicí do 300 milionů korun. Postupně náklady dosáhly mnohem vyšších částek, vedení města tedy přišlo s návrhem na přehodnocení záměru.

„Důvodů, proč jsme zastupitelům navrhli změnu, je hned několik. Je to například nepřehledná a matoucí situace ohledně vyhlašování veřejné zakázky, kdy jsme se vlivem mediálních sdělení a spekulací pro některé dodavatele stali nedůvěryhodnými obchodními partnery. Bohužel selhal model, kdy bychom se rozhodovali o realizaci zakázky až v okamžiku znalosti ceny. Dalším impulzem pro přehodnocení záměru byla předpokládaná hodnota zakázky, která atakovala hranici 500 milionů korun. K výčtu důvodů, které měly zaznít již na zrušeném březnovém zasedání, je nyní třeba přidat také aktuální situaci, kdy město musí pracovat s omezenými příjmy,“ uvedl starosta města Jan Konvalinka.

Zastupitelé se k otázce zrušení zakázky rekonstrukce aquaparku v maximální variantě postavili jednomyslně. Na novém projektu se začne pracovat v širší skupině, do které jsou přizváni všichni zastupitelé. Varianta B by tak měla být představena na zářijovém zasedání zastupitelstva města.

Eva Švehlová, DiS.,
tisková mluvčí


Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©


REKLAMA

Město Příbram

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka