www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Provoz příbramských mateřských škol v době letních prázdnin

2021-02-03 09:03:27 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©

Letní prázdniny jsou na jedné straně dobou odpočinku, na druhé straně pak dobou, kdy si rodiče dětí předškolního věku kladou otázku „Kam s ním?“. Příbram patří mezi města, která s odpovědí na danou otázku, tedy kam s dětmi předškolního věku, pomáhají a nechávají mateřské školy i v této době otevřené.

Foto

(Ilustrační foto archiv)

V čase letních prázdnin není naplněnost mateřských škol stoprocentní, proto není třeba, aby byla po celé dva měsíce otevřena všechna zařízení. Provoz mateřských škol bude tedy jako v předchozích letech upraven tak, aby rodiče měli po celou dobu prázdnin možnost dávat děti do školky, i když nepůjde o jejich kmenovou mateřinu.

„Jsme si vědomi toho, že ne všichni rodiče mají to štěstí, že se mohou sami nebo jejich příbuzní celé prázdniny starat o děti předškolního věku. Z tohoto důvodu i v letošním roce budeme pokračovat v systému, kdy v každém týdnu budou otevřeny některé z našich mateřských škol. Týdenní kapacita bude opět kolem dvou set míst, což je dle zkušeností z předešlých let dostačující,“ uvedla místostarostka Zorka Brožíková.

Zbývá doplnit informace, jakým způsobem děti k prázdninové docházce do mateřských škol přihlásit. Přihlášky budou k vyzvednutí v jednotlivých mateřských školách od 24. května. V následujícím týdnu, tedy od 31. května budou mít rodiče možnosti děti přihlásit.

Rozpis otevřených kapacit příbramských mateřských škol v daném týdnu (soubor PDF).

Eva Švehlová, DiS.,
tisková mluvčí


Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka