www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Příbramsko se vzpamatovává ze sněhové nadílky

2019-02-04 07:07:03 | Mgr. Jaroslav Hodrment ©

V sobotu a zejména v neděli Příbramsko zavalily sněhové závěje. Městské technické služby vyrazily s technikou i lopatami již ve tři ráno. Situaci zkomplikovaly popadané stromy či větve, které na několika místech okresu přerušily dodávku elektrické energie. Postižena byla železniční i silniční doprava, včetně D4. Na mnoha místech zasahovali hasiči.

Foto

Podívejme se na to i z té estetické stránky - ladovskou zimu jsme na Příbramsku už pár let neměli.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Srovnatelná sněhová nadílka postihla okres v lednu 2013. Tehdy se navíc vytvořila tvrdá ledová krusta, která odolávala několik dní. Vyrazit ven bez horolezeckých maček bylo životu nebezpečné.

Dnes ráno se teplota pohybuje kolem -2 °C a teploty mají pod bodem mrazu zůstat. Zítra má teplota klesnout až k -8°C a podobně tomu má být i pozítří. Sníh tak v nejbližších dnech tát a znovu zamrzat patrně nebude. Dnes by měl být mrazivý slunný den, který bude lákat k výletům do přírody. Pozor však na stromy obtěžkané sněhem, které mohou být ještě nestabilní.

Hlavní komunikace jsou v Příbrami průjezdné. Řidiči, kteří musí usednout za volant, se dnes ráno posunují opatrně a s rozvahou.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)
I vedlejší spojovací silničky a chodníky v zástavbě jsou zpravidla prohrnuté.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)
Naprostá většina osobních aut na parkovišti na Rynečku na svých místech zůstává. Řidiči, pokud to není nutné, raději vůbec nevyjíždějí.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)


Mgr. Jaroslav Hodrment ©


Tato diskuse již byla ukončena.
Autor:Karel Urban Vloženo: 2019-02-04 09:46:09 IP: 88.103.216.***
Na jedné straně starosti, na druhé straně požehnání. Letošní zima by mohla významně eliminovat loňský srážkový deficit a nastartovat optimistický výhled pro teplé měsíce. Cyklus sníh, pomalé odtávání - vsakování, sníh a zase předpokládané odtávání je za současného kritického stavu hladiny podzemních vod ideálním modelem.
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Věnujte prosím pozornost jízdním řádům, platným v době Nouzové stavu, které najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka