www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Příbramské obrázky v příbramské nemocnici

2022-06-30 08:16:15 | Oblastní nemocnice Příbram, Bc. Martin Janota ©

Máme tady léto a s ním i novou výstavu v galerii nemocnice Gaudii gratia. Od července až do konce srpna bude nemocniční galerie patřit příbramskému fotografovi Karlu Plačkovi. Autor další výstavy se narodil v Kladně, kde absolvoval i strojní průmyslovku. V Praze pak vystudoval ČVUT v oboru jemná mechanika a optika.

Foto

Příbramské obrázky v příbramské nemocnici.
(Zdroj foto Oblastní nemocnice Příbram)

V roce 1972 se přiženil na Příbramsko a v dalším roce se přestěhoval do samotné Příbrami. Fotografií se zabýval už od mládí, byla to rodinná záliba z matčiny strany. Jeho první fotoaparát byl bakelitový Pionýr s formátem 6x6 cm. Na vysoké škole si pak z peněz vydělaných na brigádě pořídil první kvalitnější fotoaparát Contax a začal více fotit.

Od svého působení v Příbrami byl také členem Fotoklubu Uran, ze kterého posléze odešel koncem 80. let, aby se tam v roce 2015 vrátil. Z doby svého prvního členství ve Fotoklubu oceňuje nejvíc účast klubu v soutěžích zvaných Mapové okruhy, kdy si kluby mezi sebou posílaly soubory fotografií, navzájem si je hodnotily a na konci soutěže byl vyhlášen vítěz.

Dnes Karel Plaček preferuje digitální fotografii. Možnost následného počítačového zpracování fotografií mu v současné době vyhovuje více než analogová fotografie. Autor se stále vzdělává ve fotokurzech pořádaných Czech Photo Centre v Praze s lektorem doc. Horným z VŠE Praha. V rámci kurzů odprezentoval již cca 350 svých fotografií.

Fotí převážně život kolem sebe, rodinu reportážní portréty, občas také sport, akce ve městě a městskou krajinu. Celý život hledá zajímavé situace všedního dne, kdy je potřeba být ve správnou dobu na správném místě, mít s sebou fotoaparát a nebát se zmáčknout spoušť.

Mezi osobnosti, kterými se inspiruje patří zejména Elliot Erwitt a František Drtikol, jejichž vidění světa a humor je mu velmi blízký. Před nemocnicí vystavoval své obrázky například v Galerii Františka Drtikola, na happeningu ve Svatohorských schodech nebo na klubové výstavě v Domě Natura.

Pro výstavu v galerii Gaudii gratia připravil Karel Plaček výběr fotografií z Příbrami z let 2015 až 2021. Fotografie jsou nafoceny většinou stylem street foto, cílem jejich výstavy je především zlepšení nálady návštěvníků galerie.

Přijďte se podívat na Příbramské obrázky, galerie je zdarma a bez bariér k dispozici v areálu nemocnice v Příbrami 1, v přízemí pavilonu C.


Oblastní nemocnice Příbram, Bc. Martin Janota ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka