www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Příbramské hornické slavnosti

2022-04-26 08:51:13 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©

Příbram je neodmyslitelně spjata s hornictvím, a ačkoliv jsou místní doly již pěknou řádku let uzavřeny, stále si připomínáme hornické tradice. Na konci dubna nás čekají dvoudenní hornické slavnosti.

Foto

Příbramské hornické slavnosti.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Cech příbramských horníků a hutníků ve spolupráci s Hornickým muzeem a Divadlem A. Dvořáka připravuje Příbramské hornické slavnosti spojené se 133. skokem přes kůži. Dvoudenní oslavy začínají v pátek 29. dubna. Slavnostní zahájení je oproti původně avizovanému programu o půl hodiny posunuto.

„Ve 14 hodin bude akce zahájena na nádvoří Ševčinského dolu. Poté se průvod krojovaných horníků, hutníků a studentů vydá na svoji cestu městem až k Divadlu A. Dvořáka,“ uvedl k akci starosta Jan Konvalinka.

Právě do kulturního domu, respektive do kina, nás zavede také druhý den slavností. Na sobotu 30. dubna je připraveno promítání dokumentárních filmů o příbramském hornictví a hutnictví. Promítat se bude v čase od 10.00 a 13.30 hodin.

„Další akce budou následovat. Na konci května si připomeneme 130. výročí březohorské důlní katastrofy a zapomenout nesmíme ani na Prokopskou pouť, která nás čeká na začátku července,“ dodal starosta Konvalinka.

Eva Švehlová, DiS.,
tisková mluvčí


Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka