www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Příbramská Zelená linka v číslech

2020-03-27 09:26:18 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©

Už více než týden funguje ve městě Zelená linka pomoci. Na telefonních číslech 800 555 600 a 800 444 401 byly za tuto dobu odbaveny desítky telefonátů.

Foto

Jedna z víkendových směn příbramské Zelené linky.
(Foto Město Příbram, Eva Švehlová, DiS.)

„Zřízení Zelené linky pomoci města Příbram bylo dobrým krokem. Ozývají se občané, kteří potřebují poradit, senioři, jimž ve spolupráci s Dobrovolnickým centrem ADRA zajišťujeme služby a také ti, kdo nabízejí pomocnou ruku. V posledních dnech se množí telefonáty seniorů, kterým jsou rozváženy roušky. Eliminujeme tímto zbytečné vycházení našich starších občanů,“ říká starosta města Jan Konvalinka.

Zelená linka v číslech – za osm dní provozu jsme zaznamenali 220 hovorů. Z tohoto počtu bylo 24 zájemců o dobrovolnictví, 44 volajících požádalo o pomoc a 77 o radu. Dalších 75 hovorů byli žádosti seniorů o zprostředkování doručení roušky.

Od pátku 27. března bude v Příbrami fungovat další bezplatná linka, která bude zaměřena na psychologické rady. Psycholožka na Lince psychologické pomoci bude fungovat v pondělí, ve středu a v pátek vždy od 9 do 15 hodin, a to na čísle 800 162 354.

Eva Švehlová, DiS.,
tisková mluvčí


Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Věnujte prosím pozornost jízdním řádům, platným v době Nouzové stavu, které najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka