www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Příbramská svatohorská šalmaj

2019-09-12 08:19:17 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©

Podvanácté se bude na Svaté Hoře konat akce, jejíž program zaujme každého bez rozdílu věku. Na Příbramskou svatohorskou šalmaj jste zváni v sobotu 14. září.

Foto

Příbramská svatohorská šalmaj, z loňského ročníku na náměstí TGM.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Již tuto sobotu můžete na nádvoří Svaté Hory prožít den plný dobové hudby, tance, divadla a řemesel. Program Šalmaje začíná v 10 hodin, ovšem pokud chcete prožít více, můžete na Svatou Horu přijít coby člen dobového průvodu, který vychází v 9.30 z náměstí T. G. Masaryka. V tento okamžik samozřejmě připomínáme, že pořadatelé budou potěšeni, pokud místo běžného oděvu zvolíte dobový kostým.

„Tuto skvělou akci město převzalo od původních pořadatelů před dvěma roky. Stejně jako v minulosti je připraven bohatý program na nádvoří Svaté Hory, ve kterém se můžete těšit na šermířské vystoupení, divadlo, kejklíře, tržiště plné zajímavých výrobků a občerstvení,“ zve na sobotní akci starosta města Jan Konvalinka.

K šalmaji neodmyslitelně patří také Běh hasičů do svatohorských schodů, unikátní závod dvojic, který má být vzpomínkou na mohutný požár areálu z dubna roku 1978. Start běhu, při kterém budou muset hasiči zdolat nejen 343 svatohorských schodů, je naplánován na 10.30 h.

Eva Švehlová, DiS.,
tisková mluvčí


Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka