www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Příbramská nemocnice zahájila rekonstrukci za 370 milionů korun

2021-10-07 08:10:42 | Oblastní nemocnice Příbram, Bc. Martin Janota ©

V příbramské nemocnici byla ve středu 6. října slavnostně zahájena rekonstrukce pavilonu D2 a navazujícího pavilonu N. Právě pavilon N, ve kterém sídlila dětská JIP a ambulance dětských lékařů, bude v následujících týdnech zcela zbourán a na jeho místě vyroste budova nová a větší, včetně komunikační vertikály.

Foto

(Foto Oblastní nemocnice Příbram, Bc. Martin Janota)

„Je to pro naši nemocnici téměř finále a možná nejtěžší úsek, protože zasahuje největší část nemocnice. Máme vysoutěženou stavební firmu, která nám zatím ve všem vychází vstříc a navíc nabídla velmi sympatickou cenu za realizaci. Doufám, že se za ty 3 roky potkáme znovu a budeme střihat pásku,“ řekl před poťukáním na základní kámen ředitel nemocnice MUDr. Stanislav Holobrada.

Po kolaudaci nově vystavěné budovy N projde kompletní rekonstrukcí i křídlo D2, kde dnes sídlí operační obory jako je například urologie, chirurgie či ortopedie. Celá akce by měla trvat zhruba 3 roky a stát bude přibližně 370 milionů bez DPH. Ty budou hrazeny z úvěru od Evropské investiční banky, který si vzal Středočeský kraj.

„Mým zájmem je, aby se středočeské zdravotnictví dostalo po všech směrech do 21. století. Doufám, že tato etapa bude znamenat další zvýšení standardů péče a podmínky pro personál a pacienty,“ popřál radní Středočeského kraje Ing. Pavel Pavlík.

Staveniště bude předáno 11. října, hlavní bourací práce jsou pak naplánovány na listopad letošního roku. Dětská JIP byla přesunuta do pavilonu D3 a ambulance dětských lékařů budou po dobu výstavby v druhém areálu nemocnice na Zdaboři.

„Je to silně nostalgický moment, protože jsem tady prožil prakticky celý profesní život. Určitě si všimnete, že jsme celou dobu žili prakticky ve sklepě. To, co nás čeká, je opravdu krásné. Slibuji, že budeme nadále pokorní a nebudeme se na pacienty koukat svrchu, i když se z toho sklepa posuneme do vyšších pater,“ přislíbil závěrem primář dětského oddělení MUDr. Pavel Marček.

Bc. Martin Janota,
specialista pro styk s veřejností

Pavilon N (v popředí) a za ním pavilon D2, pohled z Riegerovy ulice.
(Foto Oblastní nemocnice Příbram, Bc. Martin Janota)


Oblastní nemocnice Příbram, Bc. Martin Janota ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka