www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Příbramačka Lucie Leišová přeplavala Gibraltar

2014-07-06 07:36:31 | Mgr. Jaroslav Hodrment ©

První pokus osmnáctileté Lucie Leišové z Příbrami dopadl úspěšně! Naše plavkyně v sobotu pokořila slavnou mořskou úžinu Gibraltar. Před ní se to podařilo jen čtyřem Čechům.

Foto

Lucie Leišová přeplavala Gibraltar
(Foto twitter.com)

Leišová se stala se jednou z nejmladších plavkyň historie, které se obávaný průliv podařilo překonat. Stálo to týdny aklimatizace a příprav na jihu Španělska. V sobotu ráno se Lucie ponořila do poměrně vysokých vln a její pokus byl i přes několik komplikací úspěšný.

Uplavat musela 25,5 kilometru a mezi břehy se ve vlnách trápila dlouhých 6 hodin a 31 minut. "Prý je to třetí nejdelší pokus, co se vzdálenosti týče. Vlny udělaly své. Ale žiju a jsem šťastná,“ uvedla Lucie na svém facebooku.

Lucii Leišové fandili také její spolužáci a učitelé z příbramského gymnázia. „Lucce jsme moc drželi palce. Věděli jsme, že je velmi houževnatá a že když si vytkne cíl, tak pro to udělá vše. Jsem ráda, že v dnešní době jsou takoví mladí lidé, kteří něco dokážou, a ona je jedním z nich. Beru to jako naprosto příkladnou reprezentaci školy, města Příbram a celé České republiky,“ řekla pro gymTV ředitelka Mgr. Iva Kadeřábková.

„Abych pravdu řekla, zase taková romantika to nebyla. Chvíli před desátou hodinou se změnilo počasí, začal foukat vítr a dělaly se metr a půl vysoké vlny. Chtěli mě dokonce vytáhnout ven,“ popisuje pro gymTV Lucka obtíže, které ji cestou potkaly. „Tu porážku bych nepřežila, takže jsem bojovala,“ vysvětluje, proč pokračovala dál. „Říkala jsem si, že když už to stálo tolik práce předtím, tak to přece nemůžu vzdát. Navíc já se prostě nevzdávám.“

Lucčiny plány však prý sahají ještě dál. Až za rok odmaturuje, má údajně v plánu přeplavat o něco delší Lamanšský průliv. Lucka má dokonce potvrzený už i termín – první týden srpna 2015.


Mgr. Jaroslav Hodrment ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka