www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Přes bariéry s policií

2021-11-15 08:21:58 | PČR, por. Bc. Monika Schindlová, DiS. ©

Šestadvacetiletý Jirka při své chlapecké nerozvážnosti vypadl z balkonu ve 4. patře a poranil si páteř. Chůze je nyní schopen pouze za pomoci holí, ale běžných sportovních aktivit se účastnit nemůže. Aby však mohl využít svůj sportovní potenciál, začal dojíždět na tréninky ragby kvadruplegiků.

Foto

(Foto PČR)

Hra ho natolik pohltila, že si svůj život bez ní už nedokáže představit. Potřebuje však svůj vlastní vozík, který si ve své složité životní situaci momentálně není schopen zaplatit, jeho cena je 140 tisíc korun.

Jirkovi pomáhají splnit jeho sen i studenti čtvrtých ročníků středních škol ve Středočeském kraji, kteří se zapojili do sportovně charitativní akce „Přes bariéry s policií“. V průběhu září až listopadu si během hodin tělesné výchovy mohli vyzkoušet testy fyzické způsobilosti (člunkový běh, kliky, celomotorický test, běh na jeden kilometr), které jsou nezbytné k přijetí do služebního poměru k Policii ČR. Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra za ně následně přispěje určitou finanční částkou. Příslušníci policie pro změnu přispívají formou hotovosti, kterou střádají do kasiček Konta Bariéry.

Na Příbramsku se zúčastnily akce tři střední školy, zasportovalo si celkem 77 „čtvrťáků“ a šestačtyřiceti studentům se podařilo dané testy splnit. Ti, kteří testy zvládli, obdrželi navíc osvědčení o jejich úspěšném absolvování a dále voucher na 150 tisíc korun, což je náborový příspěvek pro nové policisty ve Středočeském kraji. Pokud budou mít po vykonání maturitní zkoušky zájem o práci u policie, a projdou ještě psychologickým a zdravotním vyšetřením, mohou rozšířit řady příslušníků policie. Jedná se o velmi zajímavé, rozhodně ne stereotypní zaměstnání. Důležité je umění jednat a také se umět rozhodovat, především jde o práci s lidmi.

Nový policista již během dvanáctiměsíční školy pobírá základní plat ve výši 25 720 Kč hrubého, navíc má hrazen pobyt a stravu. Na škole probíhá výuka zajímavých předmětů jako je kriminalistika, psychologie, právo, střelecká příprava aj. Po skončení základní odborné přípravy přechází policista do 3. platové třídy, na Příbramsku má 31 tisíc korun hrubého bez osobního příplatku. Policie navíc nabízí šest týdnů dovolené, kariérní postup (po odsloužených letech např. kriminální služba, operační střediska, Útvar rychlého nasazení), možnost dalšího vzdělání, bezúročné půjčky, příspěvky na pojištění, ozdravné pobyty, již po šesti letech služby nárok na odchodné, po 15 letech služby dokonce doživotní výsluhový příspěvek.


PČR, por. Bc. Monika Schindlová, DiS. ©


REKLAMA

Město Příbram

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka