www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Parkovné opět zpoplatněno

2020-05-12 07:14:00 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©

V pondělí 18. května budou přesně po dvou měsících opět zprovozněny parkovací automaty. Platit začnou barevně rozlišené parkovací zóny.

Foto

Parkoviště na náměstí TGM v Příbrami.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Se zavedením nouzového stavu bylo vládou vydáno doporučení na zrušení parkovacích zón. V Příbrami se tento stav, tedy bezplatné parkování, nastavil 17. března a platí do neděle 17. května i přesto, že mnohá města již parkování zpoplatnila.

„V okamžiku, kdy vláda vydala rozhodnutí o znovuzavedení parkovacích zón a s tím spojené zpoplatnění parkování, rozhodli jsme se pro občany Příbrami výhodu bezplatného parkování prodloužit do 17. května. Máme před sebou tedy poslední týden, kdy můžeme zaparkovat bez omezení v jakékoliv barevné zóně,“ uvedl ke zpoplatnění parkování starosta Jan Konvalinka.

Parkování bude tedy od pondělí 18. května opět zpoplatněno, využít je možné jak hotovostní, tak bezhotovostní platby prostřednictvím mobilní aplikace. Držitelům rezidentních parkovacích karet a držitelům čipových karet na parkovištích se závorou bude platnost předplacených karet automaticky prodloužena o dobu, kdy bylo parkování ve městě zdarma.

Eva Švehlová, DiS.,
tisková mluvčí


Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Věnujte prosím pozornost jízdním řádům, platným v době Nouzové stavu, které najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka