www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Parkování v Příbrami bude možné od 1. června zaplatit bezhotovostně

2018-05-30 07:10:11 | Město Příbram, Pavlína Svobodová ©

Z důvodu přechodu města Příbrami na nový režim parkování dojde také k rozšíření možnosti úhrady za parkovné - vedle klasického placení mincemi u parkovacího automatu bude od 1. června k platbě možné využít i moderní technologie a platit jednoduše, pohodlně a bezpečně on-line.

Foto

Parkování v Příbrami bude možné od 1. června zaplatit bezhotovostně.
(Foto Město Příbram, Pavlína Svobodvá ©)

Moderní technologie přitom mají nespočet výhod, od té fádní, že není potřeba nosit po kapsách či shánět po obchodech drobné na automat, až po skutečnost, že nově lze bezhotovostní platbu uskutečnit v řádu sekund. K bezhotovostní platbě prostřednictvím virtuálního platebního terminálu budou moci řidiči použít kartyVisa, MasterCard či palivovou kartu CCS.

„Systém zároveň umožní kdykoliv a odkudkoliv on-line prodlužovat potřebnou délku úhrady za parkovací místo. Naprosto tak řidiči odpadá stres, že nalezne pokutu od městských strážníků,“ upozorňuje na další z předností systému starosta města Příbrami Jindřich Vařeka s tím, že zakázku pro město realizuje firma FT Technologies a.s.

Informace o platbě za parkování bude zaznamenána rovněž v informačním systému MP Manager, který využívá Městská policie Příbram a strážníci si tak jednoduše provedenou platbu ověří. „Řidiči, kteří si koupí parkovací lístek za hotovost v automatech, přitom stále mají povinnost jej umístit za čelní sklo svého vozidla,“ doplňuje Vařeka.

Do Univerzálního platebního portálu, jak se systém nazývá, se budou moci řidiči přihlásit buď přes oficiální internetové stránky města na adrese parkovani.pribram.eu (od 1. června), nebo vyhledáním konkrétního parkoviště na serveru www.mapy.cz. Další z možností bude načtení jednoho z unikátních QR kódů, které budou vytištěné na automatech v jednotlivých parkovacích zónách. Poslední možnost úhrady bude přes mobilní aplikaci Virtuální parkovací hodiny, která je prozatím ke stažení pouze pro mobilní operační systém Android.

Jak celý systém funguje?

Řidič si ve svém mobilním telefonu při prvním přihlášení nadefinuje registrační značku vozidla (může mít až tři a z nich si při platbě vybírá) a čísla platebních či palivových karet – v systému si tak vytvoří svůj zabezpečený „virtuální účet“, jenž není zneužitelný ani v případě, že o svůj přístroj přijde. Při platbě se k němu dostane buď načtením adresy www.parkovani.pribram.eu (tu si může umístit na ploše svého přístroje), vyhledáním místa na www.mapy.cz nebo načtením QR kódu ze samolepky umístěné na parkovacím automatu nebo použije aplikaci Virtuální parkovací hodiny (pouze pro Android). Při platbě parkovného si jen vybere registrační značku vozidla, kterým právě parkuje, konkrétní platební či palivovou kartu, a je hotovo! Účetní doklad mu automaticky přijde do e-mailu. Pohodlné čtyři kliknutí v telefonu zabere několik sekund.


Více o změnách v parkování najdete zde: https://pribram.eu/aktualni-temata/radni-rozhodli-o-uprave-rezimu-placeneho-parkovani-v-pribrami.htm.

Pavlína Svobodová,
tisková mluvčí


Město Příbram, Pavlína Svobodová ©


Tato diskuse již byla ukončena.
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Věnujte prosím pozornost jízdním řádům, platným v době Nouzové stavu, které najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka