www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Oranžový přechod od Nadace ČEZ

2020-07-23 08:25:11 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©

V minulém roce město Příbram podalo žádost o grant Nadace ČEZ, díky němuž máme nově osvětlený přechod pro chodce u autobusového nádraží.

Foto

(Foto Město Příbram, Eva Švehlová, DiS.)

Při podávání žádosti o grant byl vybrán přechod v ulici Čs. armády, který byl doposud neosvětlený a s ohledem na intenzitu dopravy, kdy tímto místem projede denně zhruba sedm tisíc vozidel, nebezpečný.

„Díky získanému grantu mohlo dojít k realizaci přechodu. Nyní se prostor stal bezpečnějším pro chodce a viditelnějším pro řidiče. Projekt významně prospěl bezpečnosti silničního provozu,“ uvedl starosta města Jan Konvalinka a zároveň dodal, že město v současné době připravuje projektovou dokumentaci na osvětlení dalších přechodů ve městě. V první etapě by se mělo jednat o přechody v ulicích Březnická a Školní.

Na zřízení „Oranžového přechodu“ v ulici Čs. armády město získalo od Nadace ČEZ příspěvek ve výši 120 tisíc korun s tím, že výše spolufinancování je 30 tisíc korun. Samotnou realizaci prováděli Technické služby Příbram. „Pracovníkům Technických služeb tímto děkuji za rychlou a kvalitně odvedenou práci,“ dodal starosta.

Eva Švehlová, DiS.,
tisková mluvčí


Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka