www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Obecnické dožínky 2019

2019-08-13 09:40:54 | Bohouš Svoboda ©

Vážení hospodáři i hospodyně, místní i přespolní příznivci obecnických akcí, srdečně vás zveme na Obecnické dožínky. Letos začínáme průvodem sekáčů, pacholků, děveček, vesnické mládeže a dětí v krojích od obchodu v Obecnici v sobotu 17. 8. 2019 ve 14 hodin za veselého vyhrávání muzikantů TOULAVÉ KAPELY Pepíka Janouška.

Foto

(Upoutávka)

Dozor nad čeládkou má „Obecnická policije“ s pověstnou šatlavou. Na poli za obcí sekáči posekají obilí, děvečky obilí nahrstkují, uváží snopy a postaví do panáků. Poté přijede hospodář s hospodyní s občerstvením a poděkovat všem pracovníkům.

Snopy naložíme na vůz a za zpěvu písní odvezeme do statku U Karasů hospodářovi a hospodyni. Ve statku jim předáme dožínkový věnec, poděkujeme za jejich dobrotu.

Poté nastanou ukázky různých prací, mlácení obilí cepy, čištění obilí, práce mlátičky i s presem, mletí obilí, odstřeďování mléka, tlučení másla a výroby tvarohu. Návštěvníci mohou vše ochutnat a k tomu si užijí dobrých koláčků, piva, muziky i tance.

Obecničtí hasiči se předvedou se svojí historickou stříkačkou. Ve statku bude hrát k poslechu a tanci hudba. Věříme, že návštěvníci dožínek budou nejenom poučeni, ale též i spokojeni.

Všechny vás srdečně zve OÚ Obecnice, Divadelní soubor Skalka, Český červený kříž Obecnice, Sbor dobrovolných hasičů Obecnice.


Bohouš Svoboda ©


Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Věnujte prosím pozornost jízdním řádům, platným v době Nouzové stavu, které najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka