www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Novým příbramským starostou byl zvolen Jan Konvalinka

2019-05-21 09:46:42 | Mgr. Jaroslav Hodrment ©

Včera v odpoledních hodinách, po zahájení zasedání zastupitelstva, dosavadní starosta Jindřich Vařeka, jak bylo před časem avizováno, ze své funkce odstoupil. Poté byl pohodlnou většinou zvolen jediný navržený kandidát, a to Jan Konvalinka (ANO), který se tím stává novým příbramským starostou. Druhou místostarostkou byla zvolena Zorka Brožíková (ANO), radním zůstává Jindřich Vařeka (ANO).

Foto

Vlevo odstupující starosta Ing. Jindřich Vařeka, vpravo nově zvolený starosta Mgr. Jan Konvalinka.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

„Každý začátek nese v sobě zrnko svého konce,“ řekl v úvodu svého závěrečného proslovu Jindřich Vařeka. “Závěrem bych rád poděkoval těm, kteří mi v tom dlouhém a místy až dobrodružném období pomáhali. Velmi dobře si uvědomuji, že bez lidí kolem mne bych s pocitem určité hrdosti mohl odcházet jen stěží. Děkuji všem bývalým i současným členům Rady města - všichni jste mi poskytli velkou příležitost, jak se něco nového naučit. Za lekci života děkuji také bývalé i současné opozici,“ zdůraznil mimo jiné Jindřich Vařeka. Po skončení závěrečné řeči přítomní v sále odstupujícímu starostovi zatleskali. Poté se řízení schůze ujal první místostarosta Martin Buršík (ANO).

Jak již bylo řečeno, Jan Konvalinka byl jediným navrženým kandidátem na post příbramského starosty. Také Zorka Brožíková byla jedinou navrženou uchazečkou do křesla místostarostky, totéž platí pro křeslo radního Jindřicha Vařeky. V celém průběhu hlasování o uvolněných místech v Radě města příbramská opozice žádný svůj návrh nepodala.

„V zastupitelském klubu TOP 09 jsme společně shodli na tom, že v dnešních volbách vedení města nepodpoříme žádného kandidáta z hnutí ANO. Není to proto, že bychom negativně hodnotili kvalitu navržených kandidátů, ale jde nám o to, že chceme vyjádřit nesouhlas se snahou o uchopení všech rozhodovacích pravomocí ze strany hnutí ANO,“ uvedl Václav Švenda (TOP 09). „Již při posledních volbách jsme nesouhlasili se způsobem uchopení moci ze strany hnutí ANO, které nám připomíná spíše než presentovanou snahu o odpolitizovanou vládu odborníků a spolupráci všech zastupitelů již v praxi neosvědčenou vládu jedné strany,“ doplnil Švenda.

„Za klub Šance pro Příbram nebudeme navrhovat nikoho dalšího. Nicméně chceme navrhnout, aby volba proběhla tajnou volbou,“ podal návrh Vladimír Král (Šance pro Příbram). „Tento způsob volby považuji za nejdemokratičtější,“ doplnil.

„Rád bych se zeptal magistra Krále, člověka, který zde hlásá otevřenost a transparentnost, proč nyní navrhujete tajnou volbu, která de facto popírá jeho opakovaný požadavek, aby vše bylo otevřené. Mám se teď jít schovat do nějakého kumbálku za plentičku a tam tajně, aby mně nikdo neviděl a neslyšel, vhodit lístek? Já se nemám za co stydět, rád to řeknu veřejně a budu proti tajné volbě,“ zdůraznil Petr Rotter (ANO).

„Jsme v systému zastupitelské demokracie. To znamená, že ani vy, pane Králi, dnes nevolíte sám za sebe, ale za své voliče. A oni mají také právo vědět, jak jste vy za ně volil,“ konstatoval Jiří Holý (ANO). V následující volbě procedurální návrh na tajnou volbu zastupitelstvo velkou většinou nepodpořilo.

Výsledky veřejného hlasování o postu starosty kandidáta Jana Konvalinky

PRO (18):

ANO: Martin Buršík, Jindřich Vařeka, Zorka Brožíková, Milan Hrudka, František Hauser, Roman Mráz, Tomáš Dvořáček, František Jobek, Petr Rotter, Jan Konvalinka, Jiří Holý, Marta Frýbertová

ODS: Miroslav Peterka, Svatopluk Chrastina,

KSČM: Jiřina Humlová, Jarmila Potůčková,

Příbramáci pro Příbram: Renáta Vesecká

Šance pro Příbram: Dagmar Říhová

PROTI (2):

TOP 09: Václav Švenda, Marek Školoud

ZDRŽEL SE (5):

Šance pro Příbram: Vladimír Král

TOP 09: Petr Vácha, Jana Valterová, Monika Ciklerová

Piráti: Antonín Schejbal


Mgr. Jaroslav Hodrment ©


Tato diskuse již byla ukončena.
Autor:tonda Vloženo: 2019-05-22 18:25:13 IP: 176.98.110.***
Pěkný večer.po přečtení Vašeho článku bych b.....to nemyslite vážně!Bylo by to tu jiné kdyby jste vy KSČ …...vše nep…. nebudu psát dál.Co dodat.Pane Hadači.
Autor:Richard Hadač Vloženo: 2019-05-22 16:00:05 IP: 194.213.41.***
S930: Ano, inklinuji k levici, volím pravidelně KSČM, mrzí mě, že v názvu mé oblíbené strany se přidalo ještě to "M" a rád bych se osobně podílel na vyvlastňování a znárodňování, ale bohužel ještě neuzrála ta správná doba. Nadřízenými starosty jsem měl na mysli voliče a rozumím tomu, že jste nepochopil. J. Hodrment: Jediný a také zásadní rozdíl mezi námi v pohledu na novinařinu je, že dle Vašeho pohledu existují pouze novináři, kdežto podle mého existují novináři nezávislí a novináři závislí.
Autor:S930 Vloženo: 2019-05-22 15:28:39 IP: 109.72.5.***
Oprava: Aquaparku
Autor:S930 Vloženo: 2019-05-22 15:26:44 IP: 109.72.5.***
Richard Hadač: manažer, byť sebelepší je také člověk. Je zřejmé, že inklinujete levostrannému názorovému spektru, kterému není cizí nárokovat si něco co mu nepatří. To není kritika či napadání, to je jen vyjádření názoru ke kterému jsme dospěl sledováním mnohých Vašich vyjádření. Vezměte v úvahu takovou drobnost, totiž, že ing.Vařeka (byť nemám jediného důvodu jej takto hájit) je také člověk. Nechtěje skončit jako vyhořelý ztroskotanec vyhodnotil svou osobní situaci. A myslím si, že je zcela legitimní a podle mého názoru správné, že zvolil rodinu. Měl tedy na výběr ze dvou možností: buď politika nebo rodina. Oboje dohromady dlouhodobě asi nelze. To uznejme. Mohl být za 5 či 10 let ztroskotanec, který coby vyhořelý politik skočí v osamocení, protože to v rodině "nezkousnou" anebo mohl po svém zesnulém otci převzít otěže rodinných aktivit a tím pádem opustit politiku. Nejsem si jist zda Vy byste šel opačnou cestou, tedy vykašlal se na rodinu a budoval politickou kariéru. Ano, zřejmě musel počítat s tím co mu bude předhazováno. Osobně se domnívám, že by v případě dobrého zdravotního stavu jeho otce ve funkci starosty setrval a Vámi zmiňované problémy včetně Autoparku řešil. Je za tím prosté rozhodnutí a mnoho lidí včetně Vás za tím hledá jakousi kulisu, kterou nedokáže jasně vysvětlit (fakt má nadřízeného který ho úkoluje? To si myslíte, že mu Babiš říká co a jak má v Příbrami dělat? Komu má a komu nemá dát výpověď nebo s kým měl či neměl spolupracovat?)
Autor:J. Hodrment Vloženo: 2019-05-22 13:25:35 IP: 176.98.110.***
Pane Hadači, buďte ubezpečen, že určitá část lokálních novinářů, kteří se pravidelně zúčastňují tiskových konferencí, mají kontakty na vedení radnice i zastupitele, jsou v terénu a mají zájem o věci veřejné, má velmi podrobné a ověřené informace o činnosti radnice. A tak prosím ponechte na jejich úvaze a svobodném rozhodnutí, jak s těmito informacemi naloží. Navíc, jsou zde zveřejňovány tiskové zprávy a články jak představitelů pozice tak i opozice. A dále, v diskusích, které zde otevírám, mohou evidentně diskutovat jak ti, co práci příbramské radnice ocenit dovedou, tak ti, kteří její práci kritizují, ať už poctivě nebo nepoctivě. To, co zde ovšem tolerovat v žádném případě nehodlám, je porušování Kodexu diskutéra, např. urážkami, ať už osobními nebo profesními či politickými.
Autor:Honza B. Vloženo: 2019-05-22 12:39:58 IP: 109.72.3.***
Tradičně dobrá analýza Richarda Hadače ,naprosto mimo mísu chvály kopec na mimo mísu zastupitelku Renátu Veseckou,pokus o "načnutí" Piráta .Naprosté nepochopení tajné volby mně u ANO nepřekvapuje,raději tak nějak po bolševicku.Přece jenom co kdyby ?Komentovat útěk pana starosty nemá smysl,ANO však bude mít v Příbrami velké starosti a ANO starosta Konvalinka hodně hodně těžké.Václav Švenda a Marek Školoud palec nahoru.
Autor:Richard Hadač Vloženo: 2019-05-22 11:54:58 IP: 194.213.41.***
Neví, zda dal Ing. Vařeka směr radnici, ale směr Městu Příbram určitě dal. A jak tento směr vnímám já? Mediálně opěvované úspěchy a téměř naprosté mlčení o nezdarech (v pozitivním i negativním slova smyslu) serverů pribramsko.eu a pribram.cz - toť jeden z jeho výsledků. Absence oprav vodohospodářské infrastruktury vč. ostatních inženýrských sítí jako celku vč. kompletní opravy konkrétní ulice (např. připravovaná a nedotažená Prokopské ulice) - další výsledek. Velmi problematická a někdy i úsměvná personální politika. Ukvapené výpovědi z nájmů, plány, krach plánů a bezradnost co s tím dál. Obrovské problémy s investičními akcemi táhnoucí se i v řádech let. A v neposlední řadě i útěk z bojiště právě v době, kdy nastanou pro Příbram ty zásadní roky při rekonstrukci AQUAPARKU - ať si pěkně podepíše všechno p. Konvalinka - já nic - já muzikant. Tak právě takto se podle mě nechová manažer. ANO se vždy ohánělo heslem "řídit jako firmu", a já si myslím, že právě ve firmě, kdyby vznikaly takovéto problémy (nedostavěné stavby, pozdě postavené stavby a neuplatněné penále, výpovědi z nájmů a ztráta zisku bez náhrady s následnou bezradností ...) by majitel či představenstvo rázně jednali. Starosta však má své nadřízené někde trochu jinde a jinak, takže účet mu může být vystaven jen v rámci voleb popř. v zastupitelstvu, ale tam má přeci své lidi, takže jen u těch voleb. A právě z výše uvedených důvodů a to především ve vztahu k jeho personální politice (z hlediska vystupování a komunikace nikoliv) považuji Ing. Vařeku za nejslabšího starostu polistopadové éry. Nic to však nemění na skutečnosti, že ho považuji za osobnost, za osobnost nikoliv v záporném slova smyslu, pouze vstoupil do nesprávné řeky (STBácké ANO) a v některých případech se obklopil nesprávnými lidmi a neuměl rázně řešit jejich problémy a raději si problémy vzal za své. V některých případech měl na spolupracovníky štěstí (Ing, Dvořák, Bc. Kučerová ...), někde smůlu, ale život už je takový.
Autor:S930 Vloženo: 2019-05-22 08:30:35 IP: 109.72.5.***
PS: ing.Vařeka byl první po listopadu 89, který dal radnici směr a vytvořil prostředí pro skutečnou práci na úrovni Města a zároveň byl schopen (i když v menší míře než bych očekával) potlačit své ego a vytvořit prostor pro kompromisní řešení. I když v mnoha případech nemusel. Nasadil celkem vysokou laťku. Ale jak jsem napsal, byl první. A prostor pro zlepšení je vždycky. Přeji novému starostovi aby tento prostor využil a laťku kvality posunul ještě o kus výš.
Autor:S930 Vloženo: 2019-05-22 08:26:58 IP: 109.72.5.***
ve dvou z prvních 10 rozhovorů po zvolení Pirátů do PS p.Bartoš sdělil, že tato strana nemá v úmyslu pracovat, ale kontrolovat. Nabídku na těsnou spolupráci a tím pádem i celkem velký podíl na utváření budoucnosti země odmítli. Jakkoli je (a byl) vítěz voleb v budoucí době kontroverzní či nikoliv. Množství osob se znalostí v oblasti IT je podle mého názoru podobný ve všech stranách. Samozřejmě, že PR masáží se většina obyvatelstva domnívá, že Pirát = specialista v oboru IT. Nejlépe takový ten z TV seriálů, který frčí po klávesnici rychlostí blesku a téměř nepřetržitě komunikuje s umělou inteligencí a obvykle jí převeze. Bezva obraz. V následujícím období extrémní odklon doleva. Nejlépe znárodnění majetku v osobním vlastnictví. Takže co si o tom myslet ? Například, že lidstvo opět prokázalo svou hlubokou zapomnětlivost a nechce vnímat novou formu komunismu ? Protože Piráti, ale i ANO a ČSSD novou formou komunismu JSOU ! Jen to většina lidí nevidí nebo to vidět nechce.
Autor:Jaroslav Vloženo: 2019-05-22 06:42:53 IP: 109.72.0.***
Píšete velmi rozumně a s většinou argumentů souhlasím. Jde mezi námi pouze o názorový rozdíl, který asi nemá cenu si vyvracet. Děkuji za to - plodná diskuze tu není tak častá. Také přeji všem zastupitelům i novému vedení hodně úspěchů a tím pádem i rozkvět celému městu!
Autor:morálka především Vloženo: 2019-05-22 01:16:38 IP: 212.79.110.***
Jaroslav: Tak s tou rodinnou spřízněností se setkáme u řady stran. Zrovna Pirátům bych toto fakt nevyčítal. S tou kamerou můžete mít teoreticky částečně pravdu, namítal bych však, proč to nedokázalo vyřešit vedení města. To, že za stranu mluví několik málo poslanců je problém většiny stran. Za některé mluví třeba povětšinou i jenom jeden člověk. Nevztahoval bych to proto takto pouze na Piráty. Pana Schejbala já několikrát mluvit slyšel a v jeho vystoupeních jsem neshledal nic špatného. V čem Vám nejsou jeho vystoupení po vůli? Také znám některé Piráty osobně (poznámka - Antonína Schejbala osobně neznám), ale znám třeba Piráty z jiných krajů a jsou to mladí, pracovití lidé, kteří rozhodně nepotřebují svou kvalitu prokazovat pozicí asistenta poslance. Souhlasím s vámi v tom, že by zastupitel měl obhajovat své názory a kroky. To je jasné. Bohužel například právě v ANO je lidí, kteří obhajují své názory pomálu. Myslím, že A. Schejbal to dělá, obhajuje své názory a kroky. Říkat o někom, že to je loutka považuji za ubohé, projev bez jakéhokoliv respektu. Máte pro údajný zákaz ze strany pana Bartoše důkaz? Účast Mgr. Vesecké v radě města mě velice překvapila. Především z toho důvodu, že kandidovala na kandidátce s Ing. Karešem, který býval velkým kritikem ANO. Proto moc její účasti v radě města nerozumím (netvrdím, že to byla chyba). Ale kandidovat s Karešem a sedět v radě s Vařekou musí na nezaujatého občana působit poněkud zvláštně. Na druhou stranu komunální volby by měli být o lidech, a tak se snažím chápat snahu paní Vesecké tak, že chce prostě věci měnit k lepšímu. Možná by ale příště bylo lepší nekandidovat s největším z opozice a pak tvořit s kritizovanými spolupráci v radě. Závěrem dodám, že přeji novému panu starostovi hodně štěstí a úspěchů, neboť bych byl rád, aby se rozpracované projekty dodělali. Mé poděkování patří i dnes již bývalému starostovi, neboť toho pro občany udělal velice hodně. Pane Vařeko, velice vám děkuji. Je nesporným faktem, že jste byl dobrým starostou. To musí uznat nezaujatě každý, přítel i nepřítel. Já jsem vás vždy před svými přáteli schválil. Pro mě jste borec za to, že jste do toho šel a v roce 2014 utvořil zajímavý tým lidí. Trio Vařeka- Dvořák - Švenda bylo fantastické vedení města. Škoda odchodu Ing. Dvořáka. Ovšem za situace, ve které byl, to byl logický krok. Také bych na jeho místě odešel, když bych viděl, co se plánuje. A já bych si přál, aby se lidé k sobě v Příbrami chovali slušně, nenapadali se, nenazývali se loutkami apod. a aby naše město vzkvétalo. A aby na radnici seděli lidé na morální výši s ochotou věci měnit k lepšímu a pomáhali jim v tom úředníci, kteří nebudou arogantní a budou se chovat v souladu s etikou. Hezký večer pane Jaroslave i ostatním diskutujícím.
Autor:Jaroslav Vloženo: 2019-05-21 23:04:49 IP: 176.98.110.***
Na doplnění: Politickým nováčkem je i paní Vesecká. A ta se nelekla výsledku voleb, neustoupila Karešovi a svoji politickou kariéru zahájila usednutím do Rady města, kde očividně pracuje v kohezi s ostatními členy. Pokud mluví - což také není často, má to hlavu a patu, je to lidské, rozumné. Má něco za sebou - jak kariérně, tak životně, má jisté renomé. Zkrátka věci, které od zastupitele města, kraje, poslance, ministra chci očekávat. A chci, aby o mém městě, penězích které státu dávám, budoucnosti mých dětí, rozhodoval takový člověk. Snad je to i pochopitelné..
Autor:Jaroslav Vloženo: 2019-05-21 23:00:21 IP: 176.98.110.***
Nevím, jak vás oslovovat. Ale životopis, ve kterém bude napsáno, že osoba pracovala jako asistent poslance sněmovny ČR vypadá krásně. Ale pokud nahlédnete pod pokličku zjistíte, že se sem osoba mohla (a bohužel tomu tak často je) díky rodinné spřízněnosti s daným politikem, ne kvůli svým prokázaným kvalitám a zkušenostem. A pokud vidíte politický talent v tom, že někde vyhrabete starou kameru a video pak dáte na youtube, pardon.. Piráti mají bezpochyby znalosti v IT, ale zároveň mají obrovskou tendenci obcházet zákony, lámat je pro svoji potřebu nebo se je snaží změkčovat. Nejsem zastánce totalitních systémů, ale pokud chcete pořádek, musíte nastavit pravidla a ty umět hlídat. V opačném případě se blížíte anarchii. A pokud je tedy to, co říkáte pravda, proč slyším za Piráty mluvit čtyři, pět poslanců? A proč pana Schejbala neslyším mluvit vůbec - když už, tak mě zdaleka nepřesvědčuje o svých kvalitách. Nemyslete si, znám spoustu kandidátů Pirátů osobně nebo jsem s nimi měl tu "čest" se potkat. Životopis skutečně není vše, mediální obraz se dá upravit.. Já jen chci - jak říkáte, aby zvolený zastupitel s důvěrou stovek obyvatel vystupoval, obhájil své názory a kroky. Zatím je to loutka, které Bartoš zakázal jít do Rady města a podílet se na jeho růstu....
Autor:tonda Vloženo: 2019-05-21 20:04:48 IP: 176.98.110.***
p.Vacku Příbramaci byli unaveni z Vás ,pana Fuksy šedivýho řiháka a vy se divite.?
Autor:morálka především Vloženo: 2019-05-21 16:03:13 IP: 212.79.110.***
Jaroslav: Pane Jaroslave, z čeho soudíte, že členové Pirátů kvalitativně neodpovídají roli veřejného činitele? Zkuste nastudovat životopisy poslanců České pirátské strany a možná se budete divit. A k příbramským Pirátům: Antonín Schejbal již politický talent společně s dalšími Piráty prokázal. Např. v otázce transparentnosti, když Piráti zveřejňují záznamy ze zasedání městského zastupitelstva. A jen připomínám, že to byli právě nynější "šéfové" radnice, kteří říkali, že to je složité a finančně velice náročné. Opak je pravdou. Piráti to zvládli a nebylo to ani nijak finančně náročné. U politika je především potřeba slušnost (morální hodnoty) a ochota měnit věci k lepšímu. Občané dali Pirátům důvěru a já to plně chápu. Mě například tíží, že město nemá jasnou ucelenou koncepci rozvoje města. :))
Autor:Světoběžník Vloženo: 2019-05-21 15:45:30 IP: 105.80.120.***
Také nevím, do čeho se to pan Švenda pouští. Ve vedení města v současné době není jedna strana, totalita, ale jsou to strany tři (ANO, ODS, Příbramáci pro Příbram), i když ANO zde má vzhledem k volebním výsledkům většinu. A Příbramáci pro Příbram a ODS si pochvalují, že rada pracuje dobře, věcně, konstruktivně. Tak oč jde. Já myslím, že je slušné nově zrekonstruovanému vedení města těch 100 dnů hájení umožnit a popřát jim mnoho zdaru v jejich rozhodně nelehké práci.
Autor:F. Pokorný Vloženo: 2019-05-21 15:22:59 IP: 176.98.120.***
Prohlášení p. Švendy se mi zdá viditelně dost rozporné. Vedení radnice označí za něco, co mu připomíná vládu jedné strany, tedy totalitu, mluví o uchopení moci, na druhé straně TOP 09 pod jeho vedením proti tomu nic nedělá, do tohoto vedení radnice nikoho nenavrhne, ač k tomu má příležitost, ani se o to nepokusí. Ač Švenda dle svých slov není proti kvalitě Jana Konvalinky, nepodpoří jej, je dokonce proti. Na těchto krocích konstruktivní přístup nebo alespoň zárodek konstruktivního přístupu nevidím. Jen prázdnou proklamaci.
Autor:Josef Vacek Vloženo: 2019-05-21 14:24:05 IP: 176.98.110.***
Se zájmem jsem sledoval včerejší volbu nového starosty města. A přemýšlel jsem v této souvislosti, zda nový radniční tým Jan Konvalinka, Martin Buršík a Zorka Brožíková bude mít jak se tomu ve fotbale říká, “chemii mužstva”. Tedy stav, kdy si všichni kandidáti osobnostně sednou a jejich síly se najednou násobí. Zastupitelé vládnoucí koalice hlasovali v tomto směru formálně bezchybně, přesto jsem v sále vnímal významnou nostalgii. Jakoby by si při volbě chtěli zavzpomínat na inspirativní atmosféru roku 2014, kdy vznikal program a strategie týmu Jindřicha Vařeky jak dobýt příbramskou radnici. V této se zrodil originální volební mix něčeho, co oslovilo voliče unavené dvanáctiletou vládou ČSSD a ODS. Příbramské ANO tehdy nerespektovalo žádné z formálních levicových anebo pravicových témat. Možná právě proto dokázal tým Vařeka, Dvořák, Ženíšková, Rotter svým “programem změny” vytvořit “seriózně populistické“ protestní hnutí. Jako sebevědomí muži a žena, uměli zároveň obratně formulovat skryté názory a aspirace příbramských středních vrstev. A proto byla ve chvíli volby nového vedení města cítit ve vzduchu otázka, zda Jan Konvalinka a jeho tým bude disponovat podobnými komunikačními a politickými dovednostmi. Odchod bývalého starosty Jindřicha Vařeky, který je aktuálně v očích mnoha jeho sympatizantů pouhým “zdvořilým” ústupem z bojistě, jim jejich nové pozice neusnadnil. O to větší očekávání a možná netrpělivost bude kladena na celý Konvalinkův tým. A horečnaté vyjednávání kolem budoucí rekonstrukce bazénu jim ani neumožní, vybrat si klasických “sto dní hájení”.
Autor:Jaroslav Vloženo: 2019-05-21 13:08:42 IP: 109.72.0.***
Chtěl bych slyšet názor pana Schejbala, nikoliv však psaný (připravený), ale ihned po zastupitelstvu mluvený názor, z jakého důvodu se zdržel hlasování o starostovi. Všeobecně bych byl rád, kdyby jej média konfrontovala a mohli jsme se dozvědět jeho názory, poznatky, zkušenosti, práci zastupitele, kterou odvádí. Nemám obecně nic proti Pirátům a jejich myšlenkám, ale mám pocit, že lidé v této straně kvalitativně neodpovídají roli veřejného činitele, který by měl určovat chod města, natož pak kraje, státu..

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka