www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Novák Fest přinese zábavu pro celou rodinu

2024-06-19 04:11:39 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©

Na neděli 23. června je v Příbrami připraven další ročník oblíbené akce pro celé rodiny – Novák Fest. Jak název napovídá, veřejnost je zvána do areálu Nového rybníka. Novák Fest je akcí, při které se mohou návštěvníci bavit, soutěžit, vzdělávat se, zkrátka akcí, kterou si užijí celé rodiny. Letošní ročník nese podtitul Příbram pod olympijským ohněm.

Foto

Novák Fest.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Areál Nového rybníka bude v neděli 23. června rozdělen do barevných sektorů přesně podle barev olympijských kruhů. V jednotlivých zónách si návštěvníci budou moci vyzkoušet nejrůznější sporty a chybět nebude ani olympijská vesnička, kde se bude tvořit a také psát olympionikům chystajícím se na letní olympijské hry.

Na pořádání akce s Městským kulturním centrem spolupracují sportovní kluby a také příbramské základní školy, které zajišťují jednotlivé sportovní zóny, kde se budou plnit úkoly. Každé z příchozích dětí obdrží u vstupu či u infostánku kartičku, na které bude sbírat razítka a za splnění potřebných úkolů získá medaili. Ceremoniál předávání medailí nás v průběhu dne čeká dvakrát, a to ve 13 a v 16 hodin.

Nedělní akce v areálu Nového rybníka začíná v 10 a končí v 17 hodin. Po celý den budou připravena zmiňovaná sportovní, zábavní a vědomostní stanoviště, chybět nebude možnost občerstvení ani pódiový program. Jedná se o akci zaměřenou na sportovní klání, připraveno bude také zapálení ohně ve stylu olympijských her. Oheň bude slavnostně zapálen ve 12.30 u kamenného podia před prvním medailovým ceremoniálem.

„V letošním roce budou mít návštěvníci možnost nejen sportovat a bavit se, ale také se zamyslet nad tím, co by vzkázali skutečným olympionikům. Tento vzkaz budou moci zanechat na poště, která bude otevřena v naší improvizované olympijské vesničce,“ říká za pořadatele Vlastimil Ševr z Městského kulturního centra.

Novák Fest – rozdělení zón

* Zelená zóna: atletika, frisbee, gymnastika, lukostřelba, fotbal, volejbal
* Modrá zóna: lední hokej, curling, krasobruslení, rybářský sport
* Žlutá zóna: animal flow, jóga, skimboard, fotbalové šipky, plavání/triatlon
* Červená zóna: překážková dráha, horolezecká stěna, florbal, bojové sporty (judo, karate)
* Černá zóna: skateboarding, gymnastika/parkour, házená, basketbal, americký fotbal
* Olympijská vesnička: Olympijská pošta, Zašívárna, Eduarts


Eva Švehlová, DiS.,
tisková mluvčí


Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka