www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Nenechte si ujít závěrečnou část Hudební festivalu Antonína Dvořáka Příbram

2021-09-17 08:56:48 | Hudební festival Antonína Dvořáka, Radka Svobodová ©

Letošní rok je pro všechny obdivovatele díla a osobnosti Antonína Dvořáka poněkud výjimečný. Právě letos si připomínáme 180. výročí Mistrova narození, a jak lépe tuto vzácnou událost oslavit než kvalitní klasickou hudbou. Právě teď je ideální příležitost navštívit některý z koncertů 52. ročníku Hudebního festivalu A. Dvořáka Příbram.

Foto

PKS.
(Foto Lucie Čermáková)

Festival se blíží pomalu ke konci, ale stále je bezpochyby z čeho vybírat.

18. září se přední český klarinetista Karel Dohnal představí publiku spolu se smyčcovým triem České filharmonie na koncertě v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Třebsku. Kostelík, do něhož chodil velmi často hrát na varhany A. Dvořák, se jistě stane místem nevšedního zážitku.

24. září proběhne již pátý ročník open air akce Den s Antonínem Dvořákem. Opět je připraveno několik zajímavých koncertů situovaných do staré Příbrami a více než desítka pořadů pro děti z mateřských i základních škol a gymnázií.

25. září upřete pozornost na příbramskou Galerii Františka Drtikola, která bude hostit koncert Zemlinského kvarteta.

27. září se program festivalu přesune do sálu Domu Natura, kde posluchače v podání Unique kvartetu potěší celá plejáda skladeb v rozmezí Humoresky A. Dvořáka přes melodie L. Armstronga, Beatles, A. Piazzolli nebo R. Charlese až po Adele či Metallicu. Pokud máte rádi crossover koncerty, rozhodně nemůžete chybět.

30. září si naplánujte výlet na zámek Dobříš. Právě tady, v noblesních prostorách Zrcadlovém sálu, se odehraje koncert PKS. Pražští komorní sólisté jsou naším nejdéle působícím smyčcovým orchestrem. Od roku 2013 ansámbl působí pod vedení světově proslulého hornisty a dirigenta Radka Baboráka, koncertním mistrem a uměleckým vedoucím je Jan Mráček, koncertní mistr České filharmonie. Kvůli několikanásobným přesunům termínu koncertu je Jan Mráček v daný termín vázán v České filharmonii a svou pozici pro tento koncert přenechá jinému velice úspěšnému houslovému virtuosovi, Adamu Novákovi, koncertnímu mistru Vienna Chamber Orchestra.

Covidová opatření a s nimi související změny způsobily, že slavnostní závěrečný koncert byl původně plánovaný jako koncert zahajovací. To však nemění vůbec nic na skutečnosti, že 12. října proběhne v Divadle A. Dvořáka Příbram velké představení. Vystoupí zde slovenští pěvci Lenka Máčiková Kusendová a Ondrej Šaling v doprovodu Moravské filharmonie Olomouc pod taktovkou Jakuba Kleckera. Součástí koncertu bude obnovená premiéra díla moravského skladatele poloviny 20. století Rudolfa Heidera.

Vybrali jste si? Tak si co nejlépe užijte nejen hudbu samotného Antonína Dvořáka, ale také jeho přátel a následovníků.

Další informace najdete na www.hfad.cz, prodej vstupenek na www.ticketportal.cz.


Hudební festival Antonína Dvořáka, Radka Svobodová ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka