www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Nemocnice se opět připojí k Festivalu Antonína Dvořáka

2022-06-03 07:04:50 | Oblastní nemocnice Příbram, Bc. Martin Janota ©

V pondělí 6. června se v hlavním vstupu do nemocnice uskuteční hned dva koncerty, kterými se nemocnice spojí s tradičním Festivalem Antonína Dvořáka.

Foto

(Foto Oblastní nemocnice Příbram, Bc. Martin Janota)

Od 11:30 hodin nás čeká první koncert pod názvem „Dostaveníčko“. Vystoupení uskupení Akordeon 200, jehož členy jsou Martin Kot a Martin Šulc – vítězové mezinárodních soutěží v rámci projektu k 200letému výročí sestavení prvního akordeonu a žáků příbramské ZUŠ se uskuteční venku před pavilonem C, u fontány před hlavním vchodem do nemocnice.

Druhý koncert proběhne od 14:30 hodin v prostorách hlavní recepce pod názvem „Pohlazení po duši II“. A pohlazení po duši to určitě bude, protože se tímto koncertem do nemocnice vrací oblíbené smyčcové kvarteto. Ševčík kvartet vznikl v roce 2020 v Praze a od svého počátku hraje ve složení - Pavla Tesařová (1. housle), Michael Fořt (2. housle), Matouš Hasoň (viola) a Martin Houdek (violoncello). Členové kvarteta jsou předními interprety mladé hudební scény, v červnu 2021 získali 1. cenu v soutěži Talents for Europe, absolvovali semifinále soutěže Pražské jaro, finále italské soutěže Societa Umanitaria.

Jednotliví členové kvarteta se rozvíjejí za dohledu předních hráčů nejlepších zahraničních i českých komorních souborů. I Ševčíkův kvartet v rámci koncertu doplní žáci příbramských ZUŠ.

Máme se tedy na co těšit, vstup na oba koncerty je jako vždy zdarma a zváni jsou na ně všichni, kteří mají rádi krásnou hudbu Antonína Dvořáka tentokrát v podání akordeonů a smyčců.


Oblastní nemocnice Příbram, Bc. Martin Janota ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka