www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Nehodovost na Příbramsku a dopravní kontroly o prázdninách

2022-07-04 09:19:31 | PČR, por. Bc. Monika Schindlová, DiS. ©

Za první pololetí letošního roku řešili policisté na Příbramsku 605 dopravních nehod, což je o dvě méně než za stejné období předchozího roku. Na příbramských silnicích zemřel jeden člověk, vážně zraněno bylo pět lidí a 159 osob utrpělo poranění lehčího charakteru.

Foto

(Ilustrační foto archiv)

Dne 16. května došlo ke smrtelné dopravní nehodě v Dublovicích, kde v nočních hodinách narazil 69letý motorista do pracovního stoje, který stál ve vyfrézovaném úseku vozovky. Dne 26. května zemřel v katastru obce Dobříš padesátiletý cyklista, jak se však následně ukázalo, nešlo o dopravní nehodu.

Pětadvacet motoristů, kteří způsobili nehodu, bylo pod vlivem alkoholu. Celkem 162 karambolů zavinila zvěř. Na dopravních prostředcích vznikla škoda, která činila téměř 34 milionů korun. Nejčastější příčinou dopravních nehod byl nesprávný způsob jízdy a poté nepřiměřená rychlost. V měsíci červnu se odehrálo na Příbramsku 114 nehod, o 23 méně než loni. Dva lidé skončili v nemocnici s vážným zraněním a 39 osob s lehkým poraněním.

Policisté ve snaze snížit nehodovost a ovlivnit nekázeň některých účastníků silničního provozu zvýší o letních prázdninách dohled na komunikacích, obzvlášť na místech s vyšším dopravním zatížením a na rizikových úsecích. Nejrizikovějším obdobím je zejména začátek července, kdy dochází ke značnému nárůstu dopravy, navíc vyjedou na silnice ve větší míře i motorkáři a cyklisté.


PČR, por. Bc. Monika Schindlová, DiS. ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka