www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Nehodovost na Příbramsku

2022-05-03 10:28:30 | PČR, por. Bc. Monika Schindlová, DiS. ©

Od začátku roku řešili policisté 354 dopravních nehod. Za prví čtyři měsíce nedošlo na příbramských silnicích k žádné smrtelné nehodě, vážně zraněni byli tři lidé. Devět motoristů, kteří způsobili nehodu, bylo pod vlivem alkoholu. Celkem 99 karambolů zavinila zvěř.

Foto

(Ilustrační foto archiv)

Na dopravních prostředcích vznikla škoda, která činila téměř 19 milionů korun.

Nejčastější příčinou dopravních nehod byl nesprávný způsob jízdy a poté nepřiměřená rychlost. V měsíci dubnu se odehrálo na Příbramsku 106 nehod, jeden člověk skončil s těžkým zraněním v nemocnici a 25 lidí při nich utrpělo poranění lehčího charakteru.

O víkendu proběhla dopravní akce zaměřená zejména na dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek. Policejní hlídky zkontrolovaly celkem dvě stě vozidel a zjistili 16 přestupků. Čtyři motoristé měli v dechu více než jedno promile alkoholu a jsou podezřelí ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, dva šoféři měli dechovou zkoušku do jednoho promile alkoholu a dopustili se tím přestupkového jednání. Jeden řidič měl pozitivní test na drogy. Dále jeden ze zastavených nebyl připoután bezpečnostním pásem a jeden automobil měl nevyhovující technický stav.


PČR, por. Bc. Monika Schindlová, DiS. ©


REKLAMA

Městské kulturní centrum Příbram

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka