www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Náměstí T. G. Masaryka v Příbrami opět přivítá trhovce, farmářské trhy budou i nadále na Dvořákově nábřeží

2021-08-23 09:27:08 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©

Město Příbram na svém území nabízí několik míst pro pořádání trhů. Po dlouhých letech se trhy vrátí na náměstí T. G. Masaryka.

Foto

(Foto Město Příbram, Eva Švehlová, DiS.)

Náměstí 17. listopadu, Václavské náměstí, „plato“ Jiráskovy sady, Dvořákovo nábřeží a po letech opět náměstí T. G. Masaryka – to jsou místa, kde se v určených dnech mohou konat trhy s různým sortimentem.

„Čas od času řešíme dotazy občanů, zda by nebylo možné obnovit trhy na náměstí T. G. Masaryka. Trhy se na tomto místě konaly pravidelně s výjimkou doby rekonstrukce až do roku 2017 každou středu a sobotu. Poté co byly tyto trhy přestěhovány na Dvořákovo nábřeží, zájem nakupujících a poté i prodávajících opadal. Nyní se snažíme obnovit tradici trhů na náměstí T. G. Masaryka, kde bude trh každou středu,“ přibližuje informace starosta Jan Konvalinka a zároveň dodává: „V prvních týdnech určitě nemůžeme počítat s tím, že bude náměstí plné trhovců, ale věřím, že časem si obě strany, tedy prodávající i kupující cestu na obnovené trhy najdou.“

Kdy a kde se tedy budou trhy v Příbrami konat? Anketa, kterou město uspořádalo na jaře letošního roku ukázala, že farmářské trhy chce veřejnost zachovat na Dvořákově nábřeží, kde je město od prvopočátku, tedy od srpna 2011 pořádá. Původně byly farmářské trhy jedenkrát za měsíc, nyní se konají pravidelně první a třetí sobotu v měsíci.

Dalším místem pro pořádání trhů určených na prodej ovoce, zeleniny, řezaných květin, sadby a sazenic je Václavské náměstí. Zde jsou trhy vždy ve středu a v sobotu.

Prodej na „platu“ v Jiráskových sadech může probíhat od pondělí do soboty a na náměstí 17. listopadu od pondělí do pátku.

Jak již bylo uvedeno, od 1. září budou moci trhovci své zboží prodávat každou středu na náměstí T. G. Masaryka, a to v čase od 7 do 18 hodin. Prodávat se zde bude plný sortiment vyjma elektrotechnického a potravinového zboží.

Eva Švehlová, DiS.,
tisková mluvčí

Farmářské trhy na Dvořákově nábřeží.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)


Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka