www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Nájemci nástavbových bytů žádají o převod do osobního vlastnictví

2021-04-26 09:46:56 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©

Městská realitní kancelář eviduje žádosti některých nájemců nástavbových bytů v Příbrami VII o možný převod bytů do jejich vlastnictví. Podíváme-li se do historie, zjistíme, že ve městě byla provedena rozsáhlá privatizace bytového fondu.

Foto

Příbram, náměstí 17. listopadu.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

V majetku města zůstalo z původního počtu přibližně 10 tisíc bytů zhruba 600 bytových jednotek, a to včetně bytů v domech s pečovatelskou službou.

V roce 2010 byly v rámci privatizace bytového fondu prodány oprávněným nájemcům byty v domech: Politických vězňů 301, nám. 17. listopadu 302-304 a tř. Osvobození 306-309. Právě v těchto domech jsou i nástavbové byty, na jejichž výstavbu byly čerpány dotace, a tudíž privatizací nemohly projít. Po výmazu zástavního práva v katastru nemovitostí nyní někteří nájemci těchto bytů žádají o možnost převodu do osobního vlastnictví.

„Privatizace bytového fondu byla ve městě masivní. Město se zbavilo několika tisíc bytů, a ještě nyní k nám doléhají pozůstatky této doby v podobě žádostí nájemců, jejichž byty byly vystavěny s pomocí dotace, tudíž nemohly být v době privatizace prodány. Naposledy obdobný případ řešilo zastupitelstvo města v roce 2016 v případě bytů v Milínské a Dlouhé ulici. I tentokrát o žádostech bude rozhodovat zastupitelstvo. Vzhledem k tomu, že neexistuje žádný právní doklad o závazku města vůči nájemcům těchto bytů, budou zastupitelé jednat o tom, zda se prodej oprávněným nájemcům bude realizovat a případně za jakých podmínek, či nikoliv,“ uvedl starosta města Jan Konvalinka.

Eva Švehlová, DiS.,
tisková mluvčí


Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka