www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Na výběru šéfa Památníku Karla Čapka budou mít svůj podíl i zástupci odborných spolků

2019-09-13 08:09:14 | Středočeský kraj

O tom, kdo se postaví do čela Památníku Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše, rozhodnou i zástupci řady renomovaných a odborných institucí. Koncepcemi uchazečů o pozici ředitel/ředitelka Památníku Karla Čapka se budou zabývat odborní hodnotitelé jmenovaní hejtmankou Jaroslavou Pokornou Jermanovou (ANO 2011).

Foto

Památník Karla Čapka.
(Foto archiv)

Jméno nového šéfa Památníku by mohlo být známo ještě v září.

„Vyšli jsme vstříc požadavku, aby budoucí ředitelku nebo ředitele vybírali lidé, kteří mají k odkazu světově proslulého spisovatele co říci,“ uvedla hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová. „Poté, co odstoupila bývalá ředitelka, jsme se setkali se zástupci řady spolků. Chceme, aby výběr probíhal objektivně a nebylo možné ho už nijak zpochybnit. Památník potřebuje stabilní a respektované vedení, aby se mohl dále rozvíjet,“ dodala.

Jmenovací dekret do hodnotící komise obdrželi předseda Českého centra Mezinárodního PEN-KLUBU Jiří Dědeček, členka Společnosti bratří Čapků BcA. Markéta Musilová, předseda Společnosti Ferdinanda Peroutky PhDr. Martin Groman, PhD., autorka expozice Památníku Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše PhDr. Marta Dandová a zástupce vlastníků nemovitostí, které tvoří Památník Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše Ing. Emil Palivec. „Členové komise budou hodnotit anonymizované koncepce, které uchazeči zaslali. Památník je velmi významný a potřebuje vedení, se kterým budou spolupracovat odborníci a památník bude živým místem, důstojným pro jméno Karla Čapka,“ dodal radní pro kulturu Karel Horčička (ČSSD).

Přihlášky do výběrového řízení mohli zájemci podávat do včerejška (tedy do 11. září 2019). Požadováno u nich bylo vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu (ekonomického, právního technického nebo humanitního zaměření), znalost příslušných právních předpisů, organizační a manažerské dovednosti podpořené praxí. Kromě dalších náležitostí měli předložit zmíněný návrh „Rozvojová koncepce Památníku Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše, příspěvkové organizace, do roku 2023“. Celý text Oznámení o vyhlášení výběrového řízení najdete na úřední desce Krajského úřadu SK (https://www.kr-stredocesky.cz/web/urad/volna-pracovni-mista).


Středočeský kraj


Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Věnujte prosím pozornost jízdním řádům, platným v době Nouzové stavu, které najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka